050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Приватний пілот вертольота

Зараз навчання не проводиться!

Ліцензія приватного пілота вертольоту PPL (H) та навчання вертолітника

У Вас є бажання самостійно піднятися в небо? Особисто провести зліт і посадку? Своїми очима оцінити всю красу неба, сидячи в кріслі пілота? Відчути потужний сплеск адреналіну і почуття максимальної свободи? Ви не уявляєте своє майбутнє без авіації і хочете стати професійним пілотом? Тоді навчання і вертоліт це саме те, що Вам потрібно! Перший і базовий крок у цьому напрямку – навчання на вертольоті і отримання ліцензії приватного пілота PPL (Private Pilot License).

Що таке ліцензія приватного пілота PPL?

Ліцензія Приватного Пілота PPL – це фундамент, перша сходинка на шляху до великої авіації, і в той же час, це найбільш підходящий варіант для бажаючих самостійно управляти ПС для свого власного задоволення і за особистою необхідністю. Також Ви зможете перевозити пасажирів, за умови, що робите це безкоштовно (не комерційна діяльність). Однак, не забороняється розділити з пасажирами витрати польоту (витрати на паливо).

Будь-яке повітряне судно має індивідуальні якості і переваги. Ознайомившись з ними можна вибрати вертоліт не тільки до душі, але й згідно з їх вигідним експлуатаційними характеристиками.

Переваги вертольота:

 • здатність зависати в повітрі над однією точкою, різко змінювати курс і переміщатися на різних швидкостях в горизонтальній площині;
 • здатність вертикально злітати і приземлятися без розбігу, для цього необхідний лише рівний майданчик на вільній території;
 • не вимагає злітно-посадкової смуги і, відповідно, не потребує аеродромів, зазвичай розташованих далеко від міста;
 • більш просте пілотування;
 • більш висока питома вантажопідйомність: відношення ваги корисного вантажу до ваги конструкції (без пального, екіпажу та ін.). Найбільш вантажопідйомний у світі вертоліт Мі-26 піднімає 20 тонн корисного вантажу при власній вазі 28,2 тонни.

Використання вертольотів у цивільних цілях:

 • вантажні та пасажирські перевезення у важкодоступні райони дуже часто можна здійснити тільки за допомогою вертольота;
 • практично, це єдиний засіб для доставки в гірські селища, в які неможливо дістатися на автомобілі і літаку;
 • на вертольоті легко виявити великі косяки промислової риби, що дуже допомагає рибальським суднам;
 • у разі лісових пожеж вертольоти допомагають гасити вогонь;
 • з їх допомогою шукають зниклих людей, переслідують злочинців, виявляють викрадені машини і т.д.;
 • з борту вертольота дуже зручно робити фотознімки і вести відеозйомку місцевості;
 • терміново доставити постраждалих до лікарні також допомагають вертольоти.
 

Отже, Ви хочете навчитися літати на вертольоті.

У першу чергу Вам належить пройти навчання вертолітному пілотування і отримати ліцензію (свідоцтво) приватного пілота вертольота PPL (H). Вступити на навчання для отримання ліцензії приватного пілота може кожен! Ліцензію можна отримати по досягненню повних 17 років, але почати навчання можна раніше. Обмеження максимального віку немає.

Для зарахування на курс підготовки в навчально-тренувальний центр «Авіатор» з метою отримання свідоцтва приватного пілота вертольота PPL (Н) в першу чергу необхідно:

 1. Заповнити заяву на підготовку.
 2. Сплатити рахунок за теоретичну підготовку
 3. Узгодити дати проходження теоретичного курсу навчання.
 4. Отримати підтвердження про включення до складу групи по тел.:
  Київ (044) 594-67-31, (050) 380-47-36 або (067) 506-08-67
  Львів (067) 625 97 37
 5. До початку занять прибути в узгоджений термін.

Первісна підготовка

Весь курс початкової підготовки складається з трьох блоків, а саме: наземної (теоретичної), тренажерної та льотної підготовок. Теоретична підготовка проводиться по дев’яти дисциплінам. У ході підготовки вивчаються дисципліни, пов’язані з ПС і не пов’язані з ним. До пов’язаних з ПС дисциплін відносяться: «Експлуатація ПС», «Льотні характеристики ПС та підготовка до польоту», «Експлуатаційні процедури», «Принципи польоту. Практична аеродинаміка ». До не пов’язаним з ПС дисциплін відносяться: «Повітряне право», «Навігація», «Метеорологія», «Людський фактор», «Радіотелефонія». Завершується теоретична підготовка електронним чи письмовим комплексним іспитом, який включає контрольні питання з усіх дисциплін. Для отримання позитивного результату тестування необхідно дати не менше 75% правильних відповідей. У разі непрохідного бала проводяться додаткові заняття відповідними інструкторами, а потім і повторний іспит. Заняття проходять в новому, спеціально обладнаному навчальному центрі в групах до 12 осіб. Студентам надаються всі необхідні методичні посібники та матеріали. Заняття проводяться з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00 з перервою на обід (з 13.00 до 14.00). Термін навчання 14 робочих днів, що становить 3 тижні. Також можлива індивідуальна теоретична підготовка, з попереднім обговоренням і затвердженням індивідуального розкладу, та в групі вихідного дня. Перед проходженням підготовки необхідно:

 • оплатити всю підготовку або мінімально прийнятний її обсяг;
 • надати в адміністрацію діючий медичний сертифікат не нижче ІІ класу здоров’я.

Медична комісія:

 • м. Київ, вул. Гарматна 47, т. (044) 497-50-05
 • м. Бориспіль, аеропорт, медико-санітарна частина РСП “Київцентраеро” ДП “Украерорух”, каб. 305. Авіаційний лікар – Поліщук Ольга Василівна, тел. (067) 277-47-36.

Рекомендуємо проходити мед. комісію після здачі теоретичних іспитів, безпосередньо перед польотами, що збільшить інтервал до наступної медичної перевірки після отримання PPL. Тренажерна підготовка: – у кабіні вертольота — 4 години 40 хвилин. Льотна підготовка: Льотна підготовка проходить на вертольотах класу: однодвигунний поршневий сухопутний (SEP / L), на аеродромі Біла Церква та аеродромі Ягеллон (м. Львів). Можливість проведення польотів на інших аеродромах обговорюється в індивідуальному порядку. Стандартна підготовка проходить на вертольотах R44 і складає 48 годин.

Іспит

По завершенні тренажерної та льотної підготовок ми перевіряємо головним чином практичні навички та вміння. Всі види підготовок та перевірок проводяться інструкторами центру, які пройшли спеціальну підготовку та мають відповідні допуски. Екзамен проходить у 2 етапи:

 1. Кваліфікаційна перевірка на ПС: наземна (3 години 30 хвилин), у польоті (30 хвилин).
 2. Сертифікаційна перевірка на ПС: 1 година в польоті.

По завершенню курсу навчання і після успішної здачі іспиту, ми видаємо повний пакет документів, необхідний для отримання свідоцтва приватного пілота PPL (H) з кваліфікаційною відміткою про допуск до польотів на вертольоті.