050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Інструментальний рейтинг IR ME

Зараз навчання не проводиться!

Відмітка про допуск польоту за приладами (IR-Instrumental Rating) і допуск до польотів на багатодвигунному літаку (ME – Multi Engine).

Для продовження професійного і кар’єрного зростання, пілоту з ліцензією CPL необхідно отримати кваліфікаційні відмітки про допуск до польотів за приладами (IR) і відмітку про допуск до польотів на багатодвигунному літаку (ME).

Відмітка про допуск польоту за приладами (IR-Instrumental Rating)

Правила польотів за приладами (Instrument flight rules, IFR) — сукупність авіаційних правил та інструкцій, які передбачають виконання польотів в умовах, при яких місцезнаходження, просторове положення і параметри польоту ПС визначаються за показаннями пілотажно-навігаційних приладів. Більшість рейсів комерційної авіації здійснюється за правилами IFR. Для проходження підготовки в навчально-тренувальному центрі «Авіатор» з метою отримання кваліфікаційної відмітки про допуск до польотів за приладами IFR (А) необхідно:

 1. Заповнити заяву на підготовку
 2. Сплатити рахунок за теоретичну підготовку..
 3. Узгодити дати проходження теоретичного курсу навчання.
 4. Отримати підтвердження про включення до складу групи по тел.:
  Київ (044) 594-67-31, (050) 380-47-36 або (067) 506-08-67
  Львів (067) 625 97 37
 5. До початку занять прибути в узгоджений термін.

Навчальний курс на отримання позначки про допуск до польотів за приладами складається з теоретичної та практичної частин.

Теоретична підготовка

До теоретичної частини відноситься вивчення таких дисциплін як: повітряне право, навігація, метеорологія, людський фактор, радіотелефонія, експлуатація ПС, льотні характеристики, експлуатаційні процедури. Модульний курс IFR розрахований на 200 годин. Заняття проходять в групі. При необхідності перенавчаємо на тип ПС. На вивчення теорії дається 6 днів (40 години). Після закінчення теоретичного курсу здаються іспити на допуск до польотів.

Льотна підготовка

Перед тим як приступити до практичної частини необхідно:

 • оплатити всю підготовку або мінімально прийнятний її обсяг
 • надати в адміністрацію діючий медичний сертифікат І класу здоров’я.

Медична комісія: 

 • м. Київ, вул. Гарматна 47, т. (044) 497-50-05
 • м. Бориспіль, аеропорт, медико-санітарна частина РСП “Київцентраеро” ДП “Украерорух”, каб. 305. Авіаційний лікар – Поліщук Ольга Василівна, тел. (067) 277-47-36.

Льотна підготовка здійснюється на одно- і багатодвигунних літаках. У підготовку включено навчання на процедурному пілотажно-навігаційному тренажері класу FNPT. Льотна підготовка на літаку класу однодвигунний поршневий сухопутний (SEP-L / IR) розрахована на 50 годин. З них за 20 годин льотної підготовки зараховується навчання на тренажері FNPT I. Льотна підготовка на літаку класу багатодвигунний поршневий сухопутний (MEP-L / IR) розрахована на 55 годин. З них за 25 годин льотної підготовки зараховується навчання на тренажері FNPT I. Льотна підготовка з перенавчання на тип ПС за правилами польоту за приладами становить 6 годин.

Іспит

Підсумковим пунктом у навчанні є здача іспиту. Час у польоті 2 години. По завершенню курсу навчання та успішного складання іспитів ми видаємо повний пакет документів, необхідний для отримання кваліфікаційної відмітки про допуск до польотів за приладами (IR) за умови проходження підготовки. Для пілотів-студентів, які проходять підготовку для отримання CPL, передбачено гнучку систему знижок.

 
Вартість навчання

Допуск до польотів на багатодвигунному літаку (ME – Multi Engine)

Навчальний курс на отримання відмітки про допуск до польотів на багатодвигунному літаку складається з теоретичної та практичної частин.

Теоретична підготовка

Теоретична частина включає в себе початкове перенавчання на клас / тип багатодвигунного ПС. Навчання розраховане на 6 днів (40 годин). Можлива індивідуальна теоретична підготовка, з попереднім обговоренням і затвердженням індивідуального розкладу. Після закінчення теоретичного курсу здача іспитів на допуск до польотів.

Льотна підготовка

Перед тим як приступити до практичної частини необхідно:

  • оплатити всю підготовку або мінімально прийнятний її обсяг;
  • надати в адміністрацію діючий медичний сертифікат І або II класу здоров’я.

Медична комісія: 

 • м. Київ, вул. Гарматна 47, т. (044) 497-50-05
 • м. Бориспіль, аеропорт, медико-санітарна частина РСП “Київцентраеро” ДП “Украерорух”, каб. 305. Авіаційний лікар – Поліщук Ольга Василівна, тел. (067) 277-47-36.

Обсяг льотної підготовки не менше 6 годин 20 хвилин. Льотна підготовка проходить на багатодвигунному літаку Diamond DA -42.

Іспит

По завершенню льотної підготовки виконуються кваліфікаційні та сертифікаційні перевірки. Загальний час 5 годин з них 1 година 30 хвилин в польоті. По завершенню курсу навчання та успішного складання іспитів ми видаємо повний пакет документів, необхідний для отримання кваліфікаційної відмітки про допуск до польотів на літаках класу МEP / L.