050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Комерційний пілот

Зараз навчання не проводиться!

CPL (A) – пілотування як професія.

Отримання ліцензії комерційного пілота – це оптимальний вибір для тих, хто вирішив зробити пілотування своєю професією. Ліцензія комерційного пілота (Commercial Pilot License) слідує за ліцензією приватного пілота (PPL) і дозволяє виконувати польоти в комерційних цілях у різних галузях економіки:

 • Патрулювання газопроводів, ліній електропередач
 • Аерофотозйомка
 • Відеозйомка
 • Первісне льотне навчання (льотний інструктор)
 • Спорт
 • Туристичні польоти
 • Наукові дослідження життя птахів
 • Рибоохорона
 • Риборозвідка
 • Сільське господарство (внесення добрив, захист рослин)
 • Виконувати польоти в якості PIC (Pilot-in-Command) з метою комерційних авіаперевезень, здійснювати платні польоти
 • Виконувати польоти в якості 2-го пілота (Co-Pilot or First Flight Officer) з метою комерційних авіаперевезень на комерційних авіалініях і на літаках, де управління здійснюється двома і більше пілотами або членами екіпажу.
Для зарахування на курс комерційних пілотів CPL необхідно:

 1. Заповнити заяву на підготовку
 2. Оплатити рахунок за теоретичну підготовку
 3. Узгодити дати проходження теоретичного курсу навчання
 4. Отримати підтвердження про включення до складу групи по тел.:
  Київ (044) 594-67-31, (050) 380-47-36 або (067) 506-08-67
  Львів (067) 625 97 37
 5. До початку занять прибути в узгоджений термін.

Для проходження підготовки необхідно надати в адміністрацію діючий медичний сертифікат I класу здоров’я, а також свідоцтво приватного пілота літака PPL (A). Весь курс підготовки складається з трьох блоків, а саме: наземної (теоретичної), тренажерної та льотної підготовок.

Теоретична підготовка

Теоретична підготовка проводиться по дев’яти дисциплінам. В ході підготовки вивчаються дисципліни, пов’язані з ПС і не пов’язані з ним. До пов’язаних з ПС дисциплін відносяться: «Експлуатація ПС», «Льотні характеристики ПС та підготовка до польоту», «Експлуатаційні процедури», «Принципи польоту. Практична аеродинаміка ». До не пов’язаним з ПС дисциплін відносяться: «Повітряне право», «Навігація», «Метеорологія», «Людський фактор», «Радіотелефонія».

Завершується теоретична підготовка електронним чи письмовим комплексним іспитом, який включає контрольні питання з усіх дисциплін. Для отримання позитивного результату тестування необхідно дати не менше 75% правильних відповідей. У разі непрохідного бала проводяться додаткові заняття відповідними інструкторами, а потім і повторний іспит. Заняття проходять у нових, обладнаних за останнім словом техніки навчальних класах у центрі міста Києва і Львова. Студентам надаються всі необхідні методичні посібники та матеріали.

Тренажерна та льотна підготовка

Перед проходженням підготовки необхідно:

  • оплатити всю підготовку або мінімально прийнятний її обсяг;
  • надати в адміністрацію діючий медичний сертифікат І класу здоров’я.

Медична комісія: 

 • м. Київ, вул. Гарматна 47, т. (044) 497-50-05
 • м. Бориспіль, аеропорт, медико-санітарна частина РСП “Київцентраеро” ДП “Украерорух”, каб. 305. Авіаційний лікар – Поліщук Ольга Василівна, тел. (067) 277-47-36.

Рекомендуємо проходити мед. комісію після здачі теоретичних іспитів, безпосередньо перед польотами, що збільшить інтервал до наступної медичної перевірки після отримання CPL.

Льотна підготовка пілотів для отримання свідоцтва комерційного пілота літака CPL (A) та / або кваліфікаційної відмітки про інструментальний рейтинг (залежно від обраного Вами курсу), здійснюється на літаках: АТ-01 («Aquila» A210) і Tecnam P2002, Tecnam P2006T і Diamond DA42.

У підготовку включено навчання на процедурному пілотажно-навігаційному тренажері 1 рівня класу FNPT, а також тренування в кабіні літака, польоти на одно- і багатодвигунових літаках. Льотна підготовка на літаку класу однодвигунний поршневий сухопутний (SEP-L – Single Engine Pilot) проходить на Aquila A210 та Tecnam P2002 і становить 124 години. Льотна підготовка на літаку класу багатодвигунний поршневий сухопутний (MEP-L – Multi Engine Pilot / IR -) проходить на Tecnam P2006T та Diamond DA42 і становить 16 годин, з яких 10 годин відведено на правила приладових польотів, 5 годин на польоти у нічний час. Підготовка проходить на аеродромі: Біла Церква та Jagellon(Львів). Можливість проведення польотів на інших аеродромах обговорюється в індивідуальному порядку. Тренажерна підготовка проводиться на процедурному пілотажно-навігаційному тренажері FNPT I та складає 30 годин, які зараховуються за 25 льотних годин на літаку. По завершенню тренажерної та льотної підготовок ми перевіряємо практичні навики та вміння. Всі види підготовок та перевірок проводяться інструкторами центра, які пройшли спеціальну підготовку та мають відповідні допуски.

Іспит

Час у польоті 2 години (включено в загальний наліт). Входить у вартість льотної підготовки. По завершенню курсу навчання та успішного складання іспитів ми видаємо повний пакет документів, необхідний для отримання свідоцтва комерційного пілота СPL (А) з кваліфікаційною відміткою про допуск до польотів за приладами (IR) на багатодвигунному (ME) літаку.

Вартість навчання