050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Де і як стати пілотом?

Як стати пілотомВ Україні є 7 приватних авіашкіл і академія цивільної авіації в Кіровограді.

Що таке PPL і СPL?

24-річний курсант школи «Авіатор» Ігор Романюк хоче стати пілотом і влаштуватися працювати в авіакомпанію. Для цього йому знадобиться ліцензія CPL (комерційного пілота). 35-річний Андрій Коваль, навпаки, вчиться літати для себе. «Це просто хобі вихідного дня» – пояснює чоловік. Таким досить ліцензії PPL (приватного пілота). Щоб її отримати, треба

вивчити теорію і налітати 48 годин на одномоторному літаку. Для отримання CPL доведеться літати втричі довше і освоювати різні види повітряних суден.

Чи дороге це задоволення?

«Перша частина навчання (PPL), якщо брати тільки польоти, обходиться близько 10 тисяч доларів. Врахуйте теорію, переїзди на аеродром. Разом – тисяч 12, – розповідає Сергій Дегтяренко, який в минулому році отримав ліцензію приватного пілота і тепер вчиться на комерційного. 28-річний курсант хоче працювати в авіакомпанії. – CPL дорожче, – продовжує він. – Тут загальний наліт повинен складати 150 годин. Основні витрати – це польоти на багатоодвигунному літаку. Ціна питання: мінімум $400 на годину, а може бути і всі 600 євро – в залежності від літака. Треба налітати близько 40 годин. Правда, можна заощадити: 16 відлітати на літаку, а частину, що залишилася програми виконати на тренажері. В цілому, повний курс PPL + CPL обходиться від 35 до 55 тисяч доларів в залежності від моделей літаків, кваліфікації пілотів, програм підготовки, розташування аеродрому ».

Чи є обмеження за віком для того щоб стати пілотом?

Ні. За словами інструктора «Aviator UTC» Валерія Плиски, він навчав кількох курсантів, яким було за 60. Найстаршому учневі Плиски пішов 65-й рік. А починати навчання можна з 17 років.

А обмеження по здоров’ю?

Всі бажаючі пілотувати літак повинні пройти медкомісію. «Є кілька сертифікованих центрів, де це можна зробити. Я проходив в поліклініці при НАУ. Терапевт, невролог, хірург, окуліст, лор – всього до десятка фахівців, – згадує Ігор Романюк – Лор серйозно перевіряє. Слух, горло, ніс, викривлення носової перегородки, носове дихання, пазухи … Третина людей, яких відсівають, – відсіває лор. По зору у мене ніколи не було серйозних проблем. Правда, за кольорами один раз промазав. Наприклад, рожева цифра на темно-рожевому тлі, ще й камінчиками викладена. І ти повинен сказати, що намальовано. Навіть зубного довелося пройти. Виявляється, якщо немає більше трьох зубів підряд на верхньої або нижньої щелепи, – то відсівають. Я запитав: «Чому?». «А мова нерозбірлива», – каже. Словом, сказати, що чіплялися, не можу, але по справі дивилися».

Чи навчаються дівчата пілотажу?

Свою першу курсантку Валерій Плиска випустив в небо чотири роки тому. Нещодавно навчив ще одну. Сьогодні в школі «Aviator UTC» займаються три панянки. «Я вчуся для себе. Уже налітала 27 годин. А далі – життя покаже. До речі, у мене є подруга, яка вчиться літати тут же», – розповідає 26-річна Ірина Комаренко. Паралельно дівчина захоплюється віндсерфінгом, і хоче спробувати кайтсерфінг.

Скільки часу потрібно вчитися на пілота?

Графік у всіх індивідуальний. Андрій Коваль почав займатися в травні і до липня налітав 14 годин. Його колега Ігор Романюк, навпаки, лише півтора місяці тому прийшов в авіацію, але вже провів в небі 20 годин. Він має намір вчитися на комерційного пілота. За словами курсанта Сергія Дегтяренка, на отримання обох ліцензій може піти від одного року до двох років. Ліцензію приватного пілота можна отримати за 3 місяці.

Що треба вивчити?

Курсанти вивчають до десятка дисциплін і в кінці здають чотири іспити. «Теорія – це математичні розрахунки: як поведе себе судно в повітрі за певних умов – вага літака, його коефіцієнт планування, потужність. І техніка безпеки (що можна робити, а чого не можна). У мене економічна освіта, мені ці розрахунки далися легко. Теорія зайняла півтора місяці. У нас була група вихідного дня. П’ятниця – з шостої до дев’ятої вечора, субота та неділя – з 9 до 20-21. Потім чотири іспити», – розповідає курсант Андрій Коваль.

Чи є в країні попит на пілотів?

Незважаючи на банкрутство компанії «Аеросвіт» – є. Екіпажі набирають «МАУ» та «Роза вітрів», «Ютейр Україна» розширила флот з одного до трьох Boeing-737. 14 лютого 2013 року компанія Візз Ейр оголосила про початок польотів з міжнародних аеропортів Донецька і Харкова. З 29 травня 2013 року іспанська бюджетна авіакомпанія Vueling намір почати польоти з Барселони до Києва. В результаті вже восени, прогнозує Олександр Ігнатьєв, керівник відділу підготовки екіпажів «Авіаліній Харкова», компанії відчують нестачу пілотів. Можна спробувати щастя і в Росії. Тут з кожним роком зростають комерційні пасажирські авіаперевезення, тоді як кваліфікованих пілотів стає все менше. Ті, кого «випустили в небо» ще за часів СРСР, поступово виходять на пенсію.

Як влаштуватися на роботу в авіакомпанію?

Для цього треба мати свідоцтво CPL і якомога більший наліт. Це дає право працювати другим пілотом. Компанія самостійно переучує курсанта пілотувати, припустимо, Boing. Найчастіше з учня згодом утримують частину зарплати за навчання.

Втім, в авіації є з чого утримувати. Зарплати других пілотів становлять 3-5 тисяч доларів. «Це залежить ще від авіакомпанії, і від рейсу: літаєш ти, припустимо, з Києва в Нью-Йорк або до Львова. Але я так прикинув, що мої вкладення в навчання окупляться за перший рік» – вважає Романюк.

Де можна стати пілотом Aquila A210

Де можна стати пілотом?

В УТЦ Авіатор можна перевірити себе і зрозуміти чи зможете Ви стати пілотом. Досить заповнити у нас на сайті заявку, щоб записатися на ознайомлювальний політ. Наші координатори льотної підготовки обов’язково зв’яжуться з Вами протягом доби і узгодять усі деталі.

Ознайомчий 30-хвилинний політ з інструктором є частиною програми авіаційної підготовки. Він служить для визначення Ваших психо-фізіологічний можливостей до польотів і навчання за програмою підготовки пілотів.

*Обмеження за віком — з 18 років.

При бажанні стати пілотом і продовжити навчання в нашому навчально-тренувальному центрі вартість ознайомчого польоту буде зарахована в вартість Вашого нальоту за програмою авіаційної підготовки.

У будь-який зручний день Ви можете зробити ознайомлювальний політ і побачити землю з висоти пташиного польоту. Наші літаки чекають Вас!

Заявка на ознайомлювальний політ

З УТЦ Авіатор в небо!

Дізнатися більше про нас