050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Повний опис авіатренажера

Розшифровка абревіатур

FNPT I — Flight and Navigation Procedures Trainer ( Type I)

VFR – за правилами візуальних польотів (ПВП) (також – FNPT I SEPLA/ VFR, шифр «Vizo-A»)

IFR — за правилами приборних польотів (ППП) (також – FNPT I SEPLA/ IFR або «Clouds-A»)

Опис тренажера FNPT I

Підготовка пілотів на авіаційному тренажері – один з найважливіших елементів забезпечення безпечної експлуатації ПС. Вона дозволяє мінімізувати негативний вплив людського фактора, тобто дозволяє звести до мінімуму можливість помилкових дій екіпажу ПС.

Пілотажний тренажер навчального однодвигунного літака призначений для підготовки на тип повітряних суден за правилами візуальних польотів (ПВП) і польотів за приладами (ППП).

Тренажер призначений для підготовки приватних і професійних пілотів надлегких ПС класу однодвигунних поршневих сухопутних літаків. В умовах нормальної та аварійної експлуатації за ПВП і ППП.

Даний тренажер має сертифікат авіаційного тренажера, виданий Державіаслужбою України. Цей сертифікат підтверджує, що наш тренажер відповідає вимогам специфікації і відповідає кваліфікаційним вимогам Правил сертифікації авіаційних тренажерів України. Так само тренажер було протестовано курсантами-випускниками, пілотами і командирами діючих авіакомпаній таких як МАУ, а також пілотами – випробувачами авіаційного завода «АНТОНОВ».

Тренажер являє собою двомісну кабіну реального літака Х-32-912, встановлену статично на опорах шасі без коліс, оснащену припливно-витяжною вентиляцією, а також системою подачі диму в кабіну, використовуваної при імітації виникнення пожежі в польоті.

Кабіна обладнання авіатренажера повністю відповідає оригінальному літаку.

Заднє робоче місце кабіни тренажера обладнано приладами, може виконувати функцію другого робочого місця інструктора, а також використовуватися в льотній підготовці пілотів-інструкторів, і при виконанні ними періодичних тренувань та кваліфікаційних перевірок за ПВП.

Взаємодія з інструктором

У складі тренажера передбачено робоче місце інструктора (позакабінного простору), яке включає: пульт управління (з якого виконується введення і скасування складних, аварійних і нестандартних ситуацій, установка метеорологічних умов та інше), гарнітуру, два монітори та інше обладнання, необхідне для проведення тренувань.

Тренажер забезпечує запис і збереження інформації відео спостереження у напрямках: пілот – приладова дошка – пілот, а також всіх параметрів польоту на один із стандартних видів носіїв.

DSC_6743

Реалістичність сприйняття:

Візуалізація внекабінной інформації проводиться за допомогою трьох проекторів на великий екран. Розгортка внекабінного зображення з робочого місця пілота складає (2000мм х 4800мм).

Якість зображення дозволяє пілотувати літак за правилами візуальних польотів, а також здійснювати перехід від візуального пілотування до пілотування за приладами (в тих, випадках, коли створюються ситуації, пов’язані зі зміною польотної видимості, наприклад: вхід і вихід з хмар).

База даних авіатренажера складається більш ніж з 20 000 аеропортів світу і містить сітку рельєфу всієї земної поверхні. Для більшої реалістичності на екран відображаються як великі об’єкти – моря, міста, ліси, так і дрібні – машини, дерева, тварини та аеродромні об’єкти. На аеродромах видно і динамічні об’єкти – під’їжджає заправник, завантажувач багажу, а також інші літаки – в процесі рулювання, зльоту, польоту по заданому маршруту.

Імітатор акустичних шумів дозволяє чути звукову обстановку в процесі виконання всіх процедур і режимів – запуск і випробування двигуна, зліт, політ, посадка. Імітуються також звуки нештатних ситуацій – зацеп ВПП хвостовою балкою при підвищених кутах тангажа на зльоті та посадці, інші.

У комплект приладового обладнання тренажера входять наступні основні та резервні індикатори, прилади, перемикачі та маніпулятори:

  1. Пілотажно-навігаційні системи та прилади «Vizo-A», робоче місце пілота;
  2. Індикатори і прилади контролю систем і двигуна;
  3. Перемикачі, лампи і маніпулятори;
  4. Сигнальна лампа червоного кольору попередження про досягнення мінімальної швидкості в польоті та попередження про вихід на критичні кути атаки і наближенні звалювання;
  5. Пілотажно-навігаційні системи та прилади «Clouds-A»;
  6. Індикатори контролю роботи двигуна (стрічкового типу);
  7. Панелі управління системами, сигнальне табло «Clouds-A»;
  8. Панель навігації;
  9. Панель системи пожежогасіння;
  10. Панель протиожеледної системи;
  11. Панель прибирання випуску шасі;
  12. Панель основної (резервної) радіостанції;
  13. Панель світлових табло.

Тренажер забезпечує тренування всіх стандартних процедур, до яких відносяться:

  1. Нормальні процедури на землі:

(Посадка і висадка з кабіни; пристібання / розстібання прив’язної системи; передпольотні перевірки; запуск і випробування двигуна і т.д.)

  1. Нормальні процедури в польоті за ПВП:

(Зліт і набір висоти; горизонтальний політ; процедури навігації; зниження; віражі; розвороти і т.д.).

  1. Нормальні процедури в польоті за ППП:

(Зліт вдень і вночі при обмеженій видимості; набір висоти з переходом від візуального пілотування до приладовому пілотування; горизонтальний політ; розвороти з кутами крену до 45 °; процедури навігації; захід на посадку та багато іншого і т.д.).

  1. Складні, нестандартні та аварійні процедури на землі і в польоті:

(Аварійна евакуація з літака; відмова двигуна; виникнення пожежі; несправності різних систем літака; штопор і вихід з режиму штопора; політ в умовах турбулентної атмосфери (бовтанка); потрапляння в зону небезпечних метеоумов; аварійна посадка на сушу і приводнення, і т.д. ).

DSC_6722 (1)

Можливі види польотів на тренажері

Записатися на політ