050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Україна отримала 1 Категорію FAA

19 вересня 2013 року Державна авіаційна служба України отримала ноту від Посольства США, в якій повідомляється, що Україна отримала 1 категорію FAA (ФАА – Федеральної Авіаційної Адміністрації США).

Відтепер українські перевізники мають можливість значно розширити географію польотів та відкрити рейси до міст США без обмежень частот.

Рішення ФАА, яке відносить Україну до Категорії 1 Програми IASA, базується на результатах аудиту, згідно з яким Державна авіаційна служба України відповідає всім нормам Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО).

«Федеральна Авіаційна Адміністрація США визнала значний прогрес в сфері безпеки польотів Україні та створення прозорої системи управління авіаційною галуззю. Державною авіаційною службою України завершено складну і тривалу роботу з повернення України до 1 Категорії ФАА, яка надасть можливість розширити географію польотів українських перевізників до Сполучених Штатів Америки та спростити дозвільні процедури в Канаду, Японію, Австралію», – зазначає Голова Державіаслужби України Анатолій Антонович Колісник.

Як відомо, після проведення у 2004 році аудиту ФАА, через виявлені невідповідності міжнародним вимогам ІКАО в квітні 2005 року Україну було переведено до Категорії 2 Програми IASA, а всім українським авіакомпаніям було заборонено відкривати нові рейси до США, використовувати додаткові літаки та/або збільшувати частоту на маршрутах, що вже існували на момент завершення аудиту, а також укладати договори code-share з американськими авіакомпаніями, доки Категорію не буде змінено на першу. Протягом всього часу перебування країни у Категорії 2 повітряні судна українських авіакомпаній, які здійснювали рейси до США, підлягали додатковим перевіркам в аеропортах США.

Державною авіаційною службою України у серпні 2011 року у Києві було ініційовано зустріч з представником ФАА, на якій обговорювалися питання проведення технічного аудиту (technical review) та офіційного аудиту, усунення Державіаслужбою України зауважень ФАА та питання загального стану справ безпеки авіації в Україні. За результатами зустрічі представник ФАА позитивно оцінив прогрес Української Сторони.

У серпні 2012 року було проведено технічний аудит Державіаслужби України.

У листопаді 2012 року Українська Сторона отримала звіт за результатами технічного аудиту, у якому зазначалося, що основні критичні невідповідності аудиту 2004 року були усунуті.

У листопаді 2012 року відбувся візит до Києва нового представника ФАА в Росії та країнах СНД пана Елі Т. Хасра (Elie T. Hasr). Під час зустрічі з ним було обговорено низку наступних кроків для переведення України до Категорії 1.

У січні 2013 року проведено консультації з ФАА щодо проекту Плану корегуючих дій за результатами технічного аудиту та інших дій, направлених на повернення України до Категорії 1. Представники ФАА позитивно оцінили кроки Української Сторони, та надали власні коментарі.

У березні 2013 року, з урахуванням пропозицій ФАА, було затверджено План заходів щодо підготовки до аудиту ФАА, з метою переведення України до Категорії 1. Також у квітні 2013 року було проведено консультації щодо залучення у червні цього року консалтингової організації «The Wicks Group» для надання консультацій щодо необхідних заходів для усунення невідповідностей та для оперативного вирішення питань з ФАА.

18 липня в Вашингтоні та 31 липня 2013 року в Києві були проведені зустрічі з керівником підрозділу міжнародних програм та політики паном Джоном Барбагало (John Barbagallo), який відповідає за проведення аудитів за програмою IASA. На зустрічах представниками Державіаслужби було проведено докладну презентацію щодо виконаних заходів з усунення невідповідностей, виявлених при технічному аудиті ФАА у 2012 році. Також до презентації було надано пакет доказової документації, що включала копії конкретних документів, підготовлених для усунення невідповідностей ФАА (сертифікація експлуатантів, підготовка інспекторського складу та документація експлуатантів). За результатами було проведено заключний брифінг з представниками ФАА, на якому відзначено великий обсяг робіт виконаний Державіаслужбою України.

Остаточна перевірка усунення невідповідностей Державної авіаційної служби України представниками ФАА тривала з 29 липня по 2 серпня 2013 року.

Довідково: Відповідно до програми Міжнародного Авіаційного Оцінювання з Безпеки польотів (IASA Program), що розпочалася 24 серпня 1992 року, Федеральна Авіаційна Адміністрація США (ФАА) проводить аудит повноважних органів регулювання цивільної авіації країн, авіакомпанії яких вже здійснюють польоти до США або тільки планують їх розпочати.

Програма IASA має на меті визначити, чи відповідає діяльність повноважного органу регулювання цивільної авіації в частині безпеки польотів, виконання польотів та технічного обслуговування мінімальним міжнародним нормам Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) (зокрема, зазначеним у Додатках 1, 6 та 8 Чиказької Конвенції).

Джерело http://avia.gov.ua/news/novyny/news_avia/24147.html