050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Цікаві факти з історії про літаки-винищувачі

Ми часто говоримо про лоукости, про сучасну авіатехніку. Але не слід забувати про історію. Вона може багато цікавого нам розповісти.

Сьогодні ми поговоримо про літаки-винищувачі. А точніше, розглянемо вражаючі факти з історії, які нікого не залишать байдужим.

истребитель F-15

  1. День народження винищувача (не офіційний) припадає на 1 квітня. Саме в цей день, аж 103 роки тому льотчик з Франції вперше в світовій історії збив ворожий літак. Зробив він це з кулемета, оснащеного синхронізатором. Факт є фактом. Чоловіка, який ввійшов в історію звали Ролан Гаррос.
  2. Під час повітряного бою в роки Другої світової війни відзначився і американський льотчик. Японці збили його винищувач, пілот встиг катапультуватися. І пролітаючи з парашутом повз ворожий винищувач, американець з пістолета вбив противника! Куля потрапила в голову японцю. І це факт.
  3. Стійки шасі радянського винищувача І-16 складали вручну: льотчик обертав штурвал лебідки, роблячи 44 обороти. А це необхідно було робити, одночасно керуючи літаком! Навіть дужі і фізично підготовлені льотчики не завжди могли впоратися з таким завданням.
  4. Ізраїльський льотчик винищувача теж став легендою в 1983 році. Він зміг посадити F-15 без одного крила. Правда, після приземлення чоловік сам був здивований і сказав, що якби бачив наскільки сильно пошкоджений його літак, то катапультувався б без вагань.
  5. Тренування на озерах. Під час Другої світової американці зрозуміли, що у них серйозні проблеми: тренування пілотів винищувачів на Тихому океані. Відпрацювати зліт і посадку на авіаносці в відкритому океані майже було нереальним, оскільки німецькі підводні човни були ледь не повсюди. Шукали альтернативу. В результати, льотчиків тренували на озерах та великих водоймах. Майже 20 тисяч пілотів пройшли таку підготовку. Правда, такі тренування теж були небезпечними, винищувачі тонули дуже часто. І до сьогодні велика їх кількість лежить на дні озер та річок.
  6. Збив сам себе. У 1956 льотчик F-11 збив сам себе! Його швидкість була вищою за швидкість польоту кулі.
  7. Дуже дивна аварія. В лютому, 48 років тому американський винищувач піднявся в небо для виконання завдання. Звичайно, літак перед тим перевірили, все з ними було гаразд. Все було добре, винищувач набрав висоту і за кілька хвилин в небі відчув, ніби поруч з ним в кабіні хтось є. Авіатор вже потім признався, що побачив привида в костюмі авіатора. Льотчика разом з кріслом викинуло з кабіни, він відкрив парашут та зумів врятуватися. І на фантазії льотчика б все закінчилось, та літак продовжив політ і був в небі ще 30 хвилин! А потім без проблем приземлився! Після цього випадку винищувач довго оглядали експерти, досліджували. І не знайшли жодного дефекту і причини такого дивного польоту. Сьогодні винищувач в музеї, де відвідувачам розповідають про дивну і справжню історію з привидами в небі.