І знову про війну та авіацію. Ми так часто зачіпаємо цю тему, бо вона – безкінечна і безкінечно цікава. Саме під час війни авіація стрімко розвивалася, вдосконалювалася та вражала.
Сьогодні ми покажемо вам 5 найцікавіших екземплярів воєнної авіації часів Другої світової. Це – найсміливіші та найоригінальніші розробки. Дивимось!
Прочитати про військову авіацію Першої світової можна тут.
- Blohm & Voss BV 141. Німецький розвідувальний літак. Ще на початку війни німецьке командування оголосило конкурс на розробку нового тактичного розвідника. Головним критерієм була добра видимість з кабіни пілота. Німці довго вибирали підрядника, бо проекти літака пропонувала не одна компанія. Зрештою, вибір зупинився на Blohm & Voss – німецькій авіабудівній компанії.
Літак на вигляд дуже відрізнявся від інших розвідників. Кабіна розташовувалася асиметрично. Перед літака був дещо «обрубаним», що суттєво покращувало огляд пілоту.
Праворуч від кабіни знаходилося місце для екіпажу, схоже на гондолу. З лівого боку розмістили фюзеляж, подібний на циліндр.
Навчитися літати і стати крутим пілотом – просто! Записуйся на курси тут.
Не дивлячись на дивну асиметрію літака, в небі він «почував» себе легко та впевнено. Конструкція анітрохи не вплинула на маневри та стійкість.
- Horten Ho 229. Експериментальний німецький літак, відомий, як «літаюче крило». Сконструюваний братами Гортенами. Фактично, весь літак – це суцільне крило. Мав два поршневі двигуни та подвійне керування.
Розробку не визнали вдалою, бо під час першого польоту Horten Ho 229 виявився дуже нестійким в небі. Після тривалого вдосконалення проблему вирішити так і не вдалося.
- Антонов А-40. Знаний, як «летючий танк». Справді, був розроблений на базі танка відомим вже на той час Олегом Антоновим.
Мав стати підтримкою для партизанів. Задумка була наступна: планер, на відстані 20 кілометрів від цілі мав від’єднуватися від літака, безшумно здійснити посадку і вступати в бій.
Випробовування «летючого танка» були невдалими через недостатню швидкість підйому.
- Junkers Ju-287. Реактивний бомбардувальник, який був на озброєнні у Третього Рейху. Вважався найкращою інноваційною розробкою часів Другої світової, завдяки зворотній стрілоподібності крила.
Ставки ставилися на швидкість цього бомбардувальника. Інженери-розробники вважали, що він може обігнати будь-яку літальну техніку того часу.
Під час випробувань виправдав всі надії, навіть перевершив їх.
- Fieseler Fi-103R. Німецький ударний літак, який мав бути прототипом японських камікадзе.
Був випробуваний і виявився страшною зброєю. Літак вдарив по Англії і насамперед психологічно вплинув на британців. Всього було зібрано 175 таких літаків, але більше в бою вони не застосовувалися через вібрацію несучої поверхні.