Бойові літаки… Хижаки в небі. Сталеві птахи, яких боялися і якими захоплювалися водночас. Про літальну бойову техніку Першої світової ми розповідали раніше. Вона не була настільки вражаючою та небезпечною, як літаки під час Другої світової війни.
Яких тільки смертоносних «пташок» не налічувала кожна армія: від легких перехоплювачів до величезних бомбардувальників. В літаках Другої світової є щось особливе, скажуть вам досвідчені та затяті льотчики. Шум пропелерів, гуркіт кулеметів… То була епоха великих перемог і легендарних асів, які боролися в небі на смерть, дивлячись один одному в очі.
Найвідоміші конструктори та інженери світу змагалися за право бути найкращими, вдосконалювали літальну техніку щомісяця. Скільки фільмів та книжок написано про авіацію Другої світової!
На фото Supermarine Spitfire – британський винищувач. Вигляд у нього ніби й класичний, але трохи дивний. Лопаті крила, подовгуватий ніс. Саме цей винищувач рятував британську армію, зупинивши німецькі війська під час битви за Британію. Німці не зчулися від люті, коли побачили, що британський винищувач нічим не поступається їхній техніці, і має навіть кращу маневреність.
До речі, саме Supermarine Spitfire в першому бою через технічку помилку знищив кілька своїх же винищувачів. Але британці не відмовилися від нього, бо технічні якості вражали. Всього за час Другої світової було випущено 20 тисяч таких винищувачів.
На цій фотографії Heinkel He 111 – найвпізнаваніший німецький борбардувальник. Його ні з яким іншими не можливо сплутати через широку форму крила. Саме вона забезпечила винищувачу прізвисько «літаюча лопата». Його розробляли ще задовго до війни. Під виглядом пасажирського літака.
Перелічувати всю техніку Другої світової не будемо. Варто лиш знати про вражаючі цифри. Армія Німеччини мала на озброєні 78 різновидів літальної техніки. Серед них: винищувачі, бомбардувальники, штурмовики, розвідники, планери, літальні лодки, літаки-амфібії. Літаки поршневі, реактивні, надзвукові.
34 різновиди літальної техніки мав Радянський союз. 50 – Японія, британці -49.
Після Першої світової влада великих країн винесла урок: літальну воєнну техніку потрібно серйозно вдосконалювати. І вже під час Другої світової можна було спостерігати за цілим «парадом» різноманітної техніки. Від застарілої до новітньої і дуже небезпечної.