050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Найцікавіші факти про авіацію та літаки

самолет літак

Ми часто вам розповідаємо про красивих пілотів, дешеві квитки і фільми про авіацію. А тепер час для серйознішої теми. Ми приготували для вас цікаві наукові факти, які розкажуть вам стільки цікавого про вашу улюблену тему.

Щоб сконструювати літак і спростити людям спосіб пересування не один вчений та інструктор «ламали» голову. Та й часу на це пішло дуже багато. Але сьогодні літальні апарати – один з найбезпечніших та найшвидших засобів пересування на планеті.

Ми зібрали цікаві факти з історії, які пов’язані з авіацією. І не забули про майбутнє!

Цікаві факти про авіацію:

 1. Жінки- пілоти.
  Жінки в авіації, бувало, досягали не меншого успіху, ніж сильна половина людства. Наприклад, в 1932 році Амелія Ергарт стала першою жінкою-пілотом у світі, що перелетіла Атлантичний океан.
 2. Поїзди були швидшими за літаки.
  Були й такі цікаві часи в нашій історії. Є факти, які свідчать про це. В 1928 році в гонці змагалися літак та поїзд «Летючий шотландець». Перемогу здобув потяг. Він обігнав літальний апарат, переміщались вони з Лондона до Единбурга.
 3. За допомогою щурів боролися тероризмом в аеропортах.
  Це дійсно правда. Гризунів, а саме «пустельних щурів» залучали до боротьби з тероризмом в аеропортах. Роки довгих досліджень показали, що ці тварини здатні відчути різке підняття адреналіну в людини. Що, власне, властиво терористам. В 70-х роках і взялися до такого експерименту. Правда, щурі не довго «попрацювали» працівниками летовищ, оскільки дуже часто плутали терористів з людьми, які панічно бояться літати. Адреналін у них підстрибував теж дуже швидко.
 4. Найбільш завантажений аеропорт світу.
  Щороку цей аеропорт приймає майже 100 мільйонів пасажирів. Це – космічна цифра. Але хаосу там немає. Йдеться про аеропорт Гартсфілд-Джексон, який знаходиться в США. Перше місце у світі він посідає і за кількість взлетів та посадок за рік. Цей аеропорт має і власну станцію метрополітену.
 5. Найцікавіша економія. Щоразу авіакомпанії шукають все нові способи економії. Криза, в світі, що поробиш. І от американські авіалінії відзначилися хитрістю і креативністю. Компанії American Airlines вдалося зекономити 40 тисяч «зелених» на рік, забравши всього одну оливку з кожної порції грецького салату, яку подавали людям на борту. Надіємось, що людині, яка вигадала такий спосіб економії, дали величезну премію за креатив.