050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях

Сьогодні ми пропонуємо вам перенестися в минуле та дізнатися про історію однієї авіакомпанії з унікальних фотографій. Мова піде про KLM. Авіакомпанію, яка удостоїлася королівського титулу.

Рідкісні ретро фотографії в літаках можна переглянути тут.

Чому ми хочемо розповісти вам саме про цю авіакомпанію? Ну, по-перше: королівський титул кому-небудь не дають, а по-друге: це найстарша авіакомпанія світу, і по-третє: ви самі все зрозумієте з фотографій.

І так, KLM – нідерландська авіакомпанія. Її заснували в далекому 1919 році. Розшифровується, як «Королівська авіаційна компанія» – Koninklijke Luchtvaart Maatschappij. З 2004 року- власність Франції. Перший рейс був здійснений у 1920 році з Лондона до Амстердаму. Аж в 1946 році відбулися перші рейси до Нью-Йорка. Але і в цей час KLM стала першою європейською авіа-компанією, яка започаткувала регулярні рейси до найбільшого міста у США.

На фото ви бачите королеву Нідерландів Юліану та її доньку, майбутню королеву Беатрікс, які тільки приземлилися в аеропорту Нью-Йорка. Прилетіли вони авіакомпанією KLM. 1959 рік.

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях

Пасажирів, які користувалися послугами даної авіакомпанії, в аеропортах зустрічав такий незвичний екіпаж на бричці. Фото зроблене у 1935 році.

Дівчатам дуже подобалися літаки і вони чатували годинами в аеропортах, щоб побачити сталевого птаха. А сфотографуватися з літаком щастило одиницям. Світлини 1930 року.

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях 2

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях 3

Сфотографуватися – то дрібниці, навколо літаків влаштовували цілі шоу. От, наприклад, так зустрічали гостей чергового рейсу в аеропорту Схіпгола. Пари танцювали вальс.

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях 4

А тепер – рідкісні фото салону літаків королівських авіаліній. Тут ви бачите і панель приборів.

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях 5

В аеропорту можна було смачно поїсти. Авіалінії часто розміщували «кафе на колесах».

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях 6

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях 7

На борту літаків королівських авіаліній їжу подавали тільки відбірну. Як доказ –  фото, де шеф-повар ще перед рейсом ретельно і особисто перевіряє всі продукти, які привезли на замовлення.

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях 8

І як же без стюардес. Як і в теперішні часи, колись авіалінії дуже дбали про вигляд своїх працівниць. Гарні дівчата у гарних формах часто були обличчям компанії. 

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях 9 

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях 10

З наступної фотографії можна зробити висновок, що гарненьким стюардесам дарували оберемки квітів прямо на борту, чи перед рейсом. Але, насправді, на світлині букет, який відправляють авіа-доставкою KLM з одного міста в інше. От такі послуги і в 1956 були доступними.

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях 11

Не тюльпанами єдиними, ось з Нідерландів на експорт відправляється справжнісінька корова.

95 років історії авіакомпанії KLM в ретро фотографіях112