050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Як будувався Бориспіль. Історія аеропорту у старих фотографіях

Ми знаємо, як вам полюбилися наші ретро фотографії. Чорно-білі знімки, як ніщо інше передають дух історії. Сьогодні ми розкажемо, як будувався головний аеропорт України – Бориспіль. І не просто розкажемо, а потішимо вас рідкісними ретро-фотографіями.

Історія королівських авіаліній KLM в ретро фотографіях:

Почнемо з головного: аеропорт Бориспіль сьогодні є найбільшим аеропортом нашої країни, майже 70 відсотків рейсів з цілої України він забезпечує. І за рік послугами Борисполя користуються приблизно десять мільйонів людей.

Як будувався Бориспіль. Історія аеропорту в старих фотографіях

Як же все починалося?

В 50-х роках потреба в нових аеропортах по всьому Радянському Союзі дуже зросла. Підходила нова ера – ера реактивної пасажирської авіації. Потрібні були нові злітно-посадкові смуги, летовища.

Як будувався Бориспіль. Історія аеропорту в старих фотографіях 2

Аеропорт Бориспіль будували в шалених темпах: вдень та вночі. Щоб ви зрозуміли масштаби поспіху: підписаний указ про будівництво летовища датувався кінцем червня 1959 року, а перший рейс в аеропорту був здійснений 7 липня того ж року. Як таке можливо? Перші дні, та й перший рік роботи аеропорт виглядав радше, як якесь наметове містечко, а не повноцінне летовище, що здатне приймати авіарейси. Перші працівники Борисполя спершу працювали в простих наметах. Їх було на території – шість. Вже потім намети заміни на тимчасові приміщення, а через рік звели повноцінні будівлі.

Як будувався Бориспіль. Історія аеропорту в старих фотографіях

Та, не зважаючи , на таку екстремальну роботу, вже у 1960 році Бориспіль приймає міжнародні рейси і стає успішним аеропортом. І тільки через 5 років добудували приміщення, авіа-вокзал, та урочисто відкрили аеропорт Бориспіль 3.

Як будувався Бориспіль. Історія аеропорту в старих фотографіях 4

Вже в ті часи Бориспіль порівнюють з найбільшим летовищем Москви – Домодєдово, про нього знають у всій Європі. На той час він є одним з найбільших.

Як будувався Бориспіль. Історія аеропорту в старих фотографіях 5

Хоча, сьогодні здається, що аеропорт був невеликим: два поверхи. Реєстрація на першому, кафе, на другому – зали очікування, ще кафе та ресторан. В той час аеропорт міг приймати приблизно 1500 пасажирів за годину. Ресторан був розрахований на 200 персон.

Як будувався Бориспіль. Історія аеропорту в старих фотографіях 6

До слова і рейси в межах Радянського Союзу і міжнародні рейси приймалися в одному приміщенні. Це не було притаманно аеропортам в Європі.

Як будувався Бориспіль. Історія аеропорту в старих фотографіях 7

Основною ознакою будівлі Бориспільського аеропорту є купол. Який дуже довго та важко зводили будівельники. Через таку конструкцію росіяни називали наше летовище «критим ринком». Українці дуже ображалися і прозвали їх Домодєдово «конюшнею».

Як будувався Бориспіль. Історія аеропорту в старих фотографіях 8

Сьогодні ж Бориспіль має нові термінали та залишається знаним і шанованим в Європі.

Фотографії: avianews.com