050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Бойова авіація України. Які зміни маємо в цьому році

Ми часто розповідаємо вам про аеропорти світу, лоукости, красунчиків-пілотів і т.п… Але ми зовсім забули про одну важливу тему – бойову авіацію. Мова йде не про техніку часів Другої чи Першої воєн. Ми хочемо вам розповісти про сучасну українську бойову авіацію.

боевой самолет бойовий літак повітряні сили україни

Наразі можемо говорити про підсумки року. За висновками дослідників, авіаторів та експертів, справи у нас непогані. Парк авіації за останній рік значно розширився. Пілоти значно збільшили свій загальний наліт. І що дуже важливо – значно збільшилося фінансування на капітальний ремонт гелікоптерів та літаків.

Модернізація. За останній рік нашій державі вдалося осучаснити основні і дуже важливі види літальної техніки. А саме: винищувачі Су-27, МіГ-29, літаки ударної авіації Су-25, тренувально-навчальні Л-39, бойовий вертоліт Мі-24 і транспортно-десантний Мі-8.

Навчання льотчиків. Цікаво, що ще кілька років тому українські бойові пілоти не мали достатньої кількості годин нальоту. За весь рік це було всього 10 годин нальоту. Починаючи з 2017 ця цифра різко зросла. Сьогодні авіатори наблизилися до нальоту в 50 годин.

До слова, найбільший наліт сьогодні у льотчиків-транспортників. Він складає до 250 годин на рік. Вони сьогодні виконують завдання на Сході України, де тривають бойові дії. Авіатори транспортують особовий склад, зброю та військове майно.

Навчання роти-батальйону сьогодні відбувається за участі винищувачів та штурмовиків.

Нещодавно льотчики-винищувачі під час навчання на полігоні почали задіювати ракети класу повітря-повітря.

Обходимось без Росії. Важливим моментом є те, що за останній рік Україна звела до мінімуму використання запчастин, які виготовляє країна-агресор. Замість російських використовують європейські, або ж українські.

Курсанти. В Україні діє єдиний авіаційний ВИШу – ХНУПС ім. І.Кожедуба. Курсанти, які навчаються на 5-му курсі проходять практику на такій техніці: бойових літаках МіГ-29, Су-25 та Су-27. Курсанти 3 та 4-го курсів проходять практику на Л-39.

Авіатори та експерти запевняють, що вищеперелічене – це малі кроки, але все ж пишатися є чим. І додають, що до кінця 2018 року новинки української бойової авіації всіх приємно здивують. Нам буде чим похизуватися.