050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Визначена найдешевша лоукост-авіакомпанія світу. Топ-5 бюджетних лоукостів

самолет літакСаме завдяки такому слову, як «лоукост», ми маємо можливість економно подорожувати. Так, це не завжди зручно, але краще відмовитись від додаткових бонусів, аби побачити ще одну незнайому країну, побувати в давно омріяному місці…

Нещодавно компанія, яка займається бронюванням квитків опублікувала рейтинг найдешевших лоукост-авіакомпаній світу. Рейтинг складали, враховуючи ціну перельоту за один кілометр. Отже, знайомимось з найбюджетнішими авіакомпаніями світу за версією «Rome2Rio».

  1. Очолила цей рейтинг австралійська компанія Tigerair Australia. Лоукост на ринку з 2007 року, до 2014 року мав іншу назву. Все змінилося після ребрендингу, в тому числі і ціна перельотів. 1 кілометр польоту в цій авіакомпанії вартує всього 6 центів. Дешевше не буває. Проте, варто зазначити, що лоукост виконує суто внутрішні рейси.
  2. AirAsia – малайзійська авіакомпанія очолила друге місце в рейтингу найдешевших лоукост-компаній світу. Вартість одного кілометра становить 7 центів. Цей лоукост здійснює понад 4 сотні рейсів у 25 країнах світу. Авіакомпанія кілька років поспіль завойовувала титул найкращої бюджетної компанії світу. А в 2010 році стала ще й найдешевшою. Вартість кілометра польоту на одне місце становив всього 3 центи.
  3. Третє місце у рейтингу займає лоукост Indonesia AirAsia. Це підрозділ попередньої авіакомпанії AirAsia. Базується в Джакарті, вартість одного кілометра польоту на одну людину всього на один цент вища, ніж у попередньої авіакомпанії і становить 8 центів. Цікаво, що до 2010 року цей лоукост був занесений у так званий «чорний список» авіакомпаній, яким заборонили літати у країни члени Євросоюзу. Все через погане обслуговування та низький рівень безпеки. Сьогодні таке табу зняте.
  4. Jetstar Airways – ще одна австралійська авіакомпанія потрапила до рейтингу найдешевших. Тут вартість одного кілометра польоту оцінюють у 9 центів. На відміну від лідера цього рейтингу – авіакомпанії Tigerair Australia, Jetstar Airways виконує і міжнародні рейси. До речі, саме цей лоукост був найпершим у світі, хто запропонував своїм пасажирам приємну функцію – можливість вибору посадкового місця.
  5. Etihad Airways – національна авіакомпанія Об’єднаних Арабських Еміратів. Так, там теж є лоукости. Заснована компанія в 2003 році, проте вже за 5 років перевезла рекордну кількість пасажирів. Як тільки авіакомпанія вийшла на ринок, її стрімкому розвитку дивувався весь світ. Etihad Airways у 2008 році зробила найбільше замовлення на 205 літаків. Такого собі не може й сьогодні дозволити жодна авіакомпанія світу. Вартість 1 кілометра польоту тут оцінюють у 10 центів.