050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Пакуємо валізи. Що можна проносити з собою на борт літака у ручній поклажі

чемодан самолет

Час мандрівок починається з теплим літом. Ось воно вже «на носі» і пора пакувати валізи у відпустку. Часто, аби зекономити, ми відмовляємось від великих сумок і їдемо в мандрівку з ручною поклажею. Але і тут виникають нюанси, бо не все можна туди покласти.

Отже, ми зібрали для вас оновлені правила щодо вмісту ручної поклажі. Правила авіаперевізники змінили цього року. Тож читаємо і готуємося до подорожі зі всім необхідним.

Що можна проносити з собою на борт літака в ручній поклажі

Їжа

Можна. На борт літака можна брати їжу. Щоб перекусити дозволено взяти з собою: горіхи, чіпси, печиво, фрукти. Дозволено брати на борт дитяче харчування, крім соків та желеподібних страв.

Не можна. Заборонено брати на борт літака з собою рідини та желеподібні продукти. Якщо ви подорожуєте з дитиною, то в салон не дозволять пронести сік. Не можна брати з собою консерви, молочні та м’ясні вироби. Взагалі, харчі в герметичних банках не дозволяють брати на борт. Аби не виникало проблем з їжею, завчасно упакуйте її в поліетиленовий прозорий пакетик.

Якщо ви придбали напої чи їжу в магазинах Duty Free, то не забудьте зберегти чек. Його можуть перевірити.

Ліки

Можна. Якщо ви хвилюєтесь за своє здоров’я, беріть необхідні медикаменти в ручну поклажу, але пам’ятайте. Можна перевозити: таблетки, різні краплі, матеріали для перев’язки (бинт, вата та інше), перекис водню. Всі медикаменти повинні бути в упаковці та з інструкцією.

Не можна. Не можна перевозити в ручній поклажі медикаменти, вміст яких перевищує 100 мл. У митників часто виникають запитання до таблеток без упаковки та без інструкції із застосування.

Техніка

Можна. В ручну поклажу ви можете взяти: мобільний телефон, фотоапарат, зарядні пристрої, ноутбук, планшет, фени та випрямляч для волосся, електричні зубні щітки та навіть електронну сигарету. Всю техніку під час проходження митного контролю доведеться вийняти з багажу.

Косметика

Саме з цією частиною багажу у жінок найчастіше трапляються казуси. Адже, взяти з собою хочеться дуже багато всього, а не все дозволяють перевозити у ручній поклажі.

Можна. Тверді дезодоранти, туш для вій, креми, лосьйони, шампуні (головне, щоб вміст рідини не перевищував 100 мл).

Не можна. Легкозаймисті аерозолі та спреї. Не можна перевозити в ручній поклажі засіб для зняття лаку, якщо він містить ацетон. Манікюрні набори також заборонені.

Для зручності упаковуйте косметику в прозорий поліетиленовий пакет.

Також слід пам’ятати, що в ручну поклажу в жодному випадку не можна класти: гострі, або ріжучі предмети, спортивне спорядження, зброю чи навіть муляжі зброї, будівельні інструменти, газові балончики.

Гарних вам подорожей, без проблем та неприємностей!