050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Міфи та реальність. Все найцікавіше про літаки

В тому, що літати страшно призналися 80% людей, які коли-небудь кудись мандрували літаком. Такі дані оприлюднила одна соціологічна компанія зі США. І тут не має нічого дивного, авіація завжди була оповита легендами, страшними історіями і різними небилицями.

Навіть коли вас чекає переліт кудись, ви самі зможете пригадати мінімум трійку забобонів і прикмет, що варто і чого нізащо не можна робити перед чи після польоту. Так, вірити чи не вірити в усяку всячину?

Сьогодні ми спробуємо розвінчати, або підтвердити міфи про авіацію, які найчастіше поширюються серед пасажирів.

самолет

  1. Якщо двері в літаку раптом відчиняться під час польоту – це смертельно небезпечно для всіх пасажирів.

    Правда. Це істина, і тут пояснення дуже просте: відчинені двері спровокують розгерметизацію салону і наслідки будуть дуже невтішними. Але відчинити двері літака під час польоту зможе хіба супермен, або бетмен=) Простій людині це не під силу. Якщо ж ви все таки стали свідком, як хтось неадекватний намагається відчинити двері літака, коли він знаходиться серед хмар, то швидше за все він трохи пошумить, і його швидко заспокоять стюардеси. Але ніякої шкоди завдати ніхто не встигне.

  2. Навіть через малесеньку щілинку в корпусі літака, пасажира може висмоктати за борт.

    Міф. Для шаленої декомпресії, яка за собою понесе швидке руйнування корпусу літака, на борту має зірватися велетенська бомба, або хтось має відкрити стрілянину. Теж серйозну стрілянину. Маленькі щілинки в корпусі літака завдадуть йому шкоди звичайно, декомпресія буде відбуватися повільно. Але поки справа дійде до серйозного руйнування, екіпаж зможе прийняти всі міри безпеки, аби і судно і пасажири залишилися неушкодженими.

  3. На борту під час польоту сп’яніти можна значно швидше.

    Правда. Міф це чи реальність навіть перевіряли всім відомі «Руйнівники легенд». Вони провели експеримент і дійшли висновку: рівень алкоголю в крові і на землі, і під час польоту на борту літака був однаковий. Але! В умовах невеликої гіпоксії, дія якої має місце під час польоту, людина трохи швидше хмеліє.

  4. Залишитись живим після авіакатастрофи неможливо.

    Міф. Аварії бувають різними і говорити, що кожна закінчується смертю неправильно. Як каже статистика (за дослідженнями нацбезпеки з повітряного транспорту США) за останні 20 років в інцидентах, які траплялися з повітряними суднами, вижили 95% пасажирів. Але, слід зауважити, що сюди відносять і маленькі ДТП, коли літак невдало приземлявся і т.д.

  5. Ремінь безпеки заважатиме вибратись з літака під час катастрофи.

    Міф. Таку небилицю розповідають ті пасажири, які стали жертвами інцидентів, пов’язаних з літаками і через паніку не змогли з першого разу відстебнути ремінь безпеки. Існує значно більша ймовірність, що людина, яка пристебнута виживе під час катастрофи, ніж та, що знехтувала правилами безпеки.