050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Як уникнути постійного супроводу пілота – стресу?

Бути пілотом – це класна професія, але вона несе велику відповідальність. Авіаційні пілоти відповідають за безпеку буквально тисяч пасажирів щороку. Але навіть авіатори постійно потерпають від стресу, якими б спокійними вони нам не здавалися.

Вчимося швидко долати стрес!

пілот пилот

  1. Очистіть голову перед польотом. Кілька хвилин глибокого дихання допоможуть відновити рівновагу. Спробуйте запрограмувати себе хорошими емоціями і позитивом.
  2. Їжте добре! Вибір продуктів харчування має величезний вплив на те, як ви себе почуваєте. Вживання невеликих і частих порцій допоможе зберегти енергію, зосередитися і уникнути перепадів настрою. Симптоми сонливості можуть виникати, коли рівень цукру в крові низький або шлунок надто заповнений.
  3. Відмовтесь шкідливих звичок, уникаючи нікотину і алкоголю. Куріння, коли людина перебуває у стресовому стані, має кілька секундний заспокійливий ефект, але насправді, нікотин є потужним стимулятором, що призводить до високих рівнів тривоги. Так само алкоголь тимчасово зменшує занепокоєння, але коли вивітрюється викликає ще більшу тривогу.
  4. Постарайтеся заснути, навіть коли графік роботи нерегулярний. Коли людина добре відпочине, їй набагато легше досягти емоційного балансу і залишатися пильною. Уникайте стимуляції активності і стресових ситуацій перед сном. Постарайтеся зосередитися на тихих, заспокійливих діях, таких як читання або прослуховування м’якої музики, світло при цьому має бути вимкненим.
  5. Грайте в легкі ігри з іншими членами екіпажу. Спробуйте ходити, танцювати, плавати або грати в пінг-понг з колегами по роботі. Вчені довели, що це допомагає розслабитися і навчитися діяти командно у стресових ситуаціях.

Джерело стресу

Типовими джерелами стресу в пілота є втома, нерегулярні робочі години і реактивне навантаження. Авіатору часто потрібно залишатися зосередженим протягом тривалого періоду. Крім того, вони мають літати в будь-який час тижня, як вдень, так і вночі. Такий темп життя може стати проблемою абсолютно для всіх!

На додаток до цього є кілька інших факторів стресу, які характерні для пілотної кар’єри. Погодні умови можуть бути вкрай непередбачуваними, тому немає часу подумки готуватися до несподіванок. Відповідальність покладається на плечі пілота кожну хвилину польоту, тому думка про те, що ви відповідаєте за кілька сотень життів, ніколи не йде.