050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Відмінності між пасажирськими і вантажними пілотами

Безумовно, коли ви уявляєте пілота, перше зображення, яке з’явилося у вашій свідомості, – це чоловік, чи жінка, які сидять за штурвалом. І десь на цій картинці завжди мають бути присутні пасажири. А як щодо тих пілотів, які пасажирів не перевозять? Сьогодні ми розповімо про таких важливих людей, як – вантажні пілоти і порівняємо, чим же вони відрізняються від звичайних.

пілот пилот

Повітряні вантажі являють собою високоцінну галузь, де 35% світової вартості торгівлі перевозиться повітряним транспортом. Однак, професія вантажного пілота доволі таємнича, оскільки ми часто асоціюємо авіацію з пасажирськими авіакомпаніями і їх пілотами.

Однак, в людей, які цікавляться авіацією часто виникають питання, коли мова йде про пілота вантажних авіакомпаній. Чи мають вони нижчі вимоги до здоров’я? Яку ліцензію потрібно отримати? Який досвід необхідний? Які умови оплати і роботи? і т. д. Ось деякі відповіді, які можуть допомогти вам краще зрозуміти професію вантажного пілота.

Необхідні ліцензії

Обидва пілоти, чи то вантажні, чи пасажирські, мають одну і ту ж мету і місію – безпечно транспортувати вміст свого літака з одного місця в інше. Тобто, навчання вони проходять, практично, однакове і навики мають ті ж. Як тільки ви вирішите стати пасажирським або вантажним пілотом, вам необхідно буде отримати відповідну ліцензію. Яку можна отримати за допомогою трьох навчальних маршрутів – модульної, інтегрованої або кадетської програми з авіакомпанією.

Медичні вимоги

Щоб стати пілотом, ви повинні отримати Медичний сертифікат 1-го класу EASA. Цей сертифікат є обов’язковою вимогою для пілота вантажних або пасажирських авіакомпаній, оскільки обидва вони діють на комерційній основі. Оскільки вам необхідно періодично повторно проходити медичну перевірку, ви повинні підтримувати здоровий спосіб життя, щоб продовжити свою кар’єру.

Необхідні години льоту

У той час як у кожної авіакомпанії є свої особливі вимоги, політ для великого вантажного перевізника на законних підставах вимагає того ж часу польоту, що і для пасажирської авіакомпанії. Це число залежить від конкретної авіакомпанії. Наприклад, найбільша в світі компанія кур’єрської служби DHL надає перевагу кандидатам на посаду в FO з професійним досвідом польоту не менше 1000 годин. Інша глобальна логістична компанія, UPS, зобов’язана мати не менше 1500 годин загального пілотного часу, щоб стати FO.

Абсолютно інші вимоги застосовуються до позиції капітана вантажу. Там ви повинні мати не менше 5000 годин TT і 500 годин пілота в команді.

Типи повітряних суден

Як пасажирські, так і вантажні пілоти експлуатують одні й ті ж типи літаків (Boeing 737, 747, 767, 777, Airbus A300, A320, A330 і т. Д.). Тип літака залежить від компанії, до якої ви звертаєтеся. Фактично, майже всі поточні вантажні літаки є похідними або конверсіями пасажирських літаків.

Графік роботи

Як вантажний пілот, ви працюватимете за різними графіками. Внутрішні, міжнародні, 1-денні поїздки, 14-денні поїздки, щоденні рейси, повний нічний політ і будь-яка їх комбінація.

Основна відмінність між пілотами вантажних і пасажирських авіакомпаній полягає в тому, що вантажні пілоти в основному літають вночі. Вантажні пілоти, як правило, отримують більше вільного часу.

Привілеї

Можливо, ви чули, що більшість пілотів мають пільгові привілеї на поїздку для себе і членів своїх сімей. Фактично, пільги для вантажних пілотів є дуже незначними. Бо практично, кожному вантажному літаку заборонено перевозити пасажирів, які не є співробітниками. Єдиним привілеєм для вантажного пілота є безкоштовна доставка.

Прибуток

За даними paysa.com, FOs, пілоти основних вантажних компаній (FedEx, UPS, DHL), в середньому заробляють 72 000 – 77 000 євро в рік. Це зовсім трохи відрізняється від того, що отримують пілоти пасажирських авіакомпаній. Наприклад, авіатори пасажирських авіакомпаній Lufthansa і Air France заробляють в середньому 76 000 – 77 000 євро в рік (дані glasdoor.com). Майте на увазі, що кожна авіакомпанія має свої власні розцінки, які будуть варіюватися в залежності від типу операції і типу повітряного судна.