050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Топ – 6 порад, як побороти страх літати

Ще задовго до запланованого польоту ви погано спите вночі, хвилюєтесь, «накручуєте» себе? У вас – аерофобія.

«Метелики» в животі та постійний страх, що щось піде не так – основні симптоми у тих, хто так боїться літати. Підніматися в небо кожного разу страшно «до болю», не даремно всі пасажири,  як тільки літак підіймається в небо, аплодують пілоту. Аплодують і коли приземляється. Значить, все пройшло успішно. Чомусь водієві автомобіля ніхто аплодисментів не дарує.

Якщо серйозно, то страх літати дуже поширений. І навіть, якщо людина каже, що політ дарує їй лише приємні відчуття, прочитати молитву перед тим, як сісти у літак, вона не забуває. Насправді, зі 100% пасажирів, здійматися в небо боїться 80%. Це дуже велика кількість.

То як же побороти страх літати та насолоджуватися такими прекрасними мандрівками поміж хмар?

Провідні психологи, досвідчені туристи та пілоти дають основні поради, а ми зібрали їх у топ-6.

Отже, топ-6 порад, як подолати страх літати

  1. Порівнюйте літак з наземним транспортом. Психологи радять перед тим, як піднятися в небо, намагайтесь «запрограмувати» собі в голову одну просту думку: «літак – це те саме, що й автомобіль». І, справді, літальний апарат – теж транспорт, єдина різниця між ним та машинами – він «їздить» по небу, а не по землі. Але це такий же транспорт, який здійснює купу рейсів, перевозить безліч людей. Крім того, всім вже, мабуть, відомо, що кількість аварій за участю автомобіля значно більша, ніж цифра трагедій в небі.
  2. Забудьте про каву. Величезна кількість кавових автоматів та кав’ярень в аеропортах тільки те і роблять, що спонукають вас випити чашечку запашного напою, поки ви чекаєте реєстрації на рейс. Лікарі ж кажуть, не варто! А все тому, що кофеїн, який міститься в напої, значно підвищує відчуття тривоги. То ж, якщо ви прибудете до аеропорту спокійними, а перед посадкою відчуєте знову страх польоту, в усьому може бути винною звичайнісінька чашка кави.
  3. Правильно вибирайте місце в літаку. Здається, що порада дуже проста, зате дієва та важлива. Пілоти стверджують, якщо у вас клаустрофобія, то місце поблизу аварійного виходу саме для вас. Якщо вас лякають зони турбулентності, то в жодному разі не сідайте в хвості літака. Якщо вам дали таке місце, попросіть помінятися, або ж попросіть стюардесу, щоб вас пересадили. Якщо ви до смерті боїтеся висоти, то місце поблизу ілюмінатора теж наводитиме на вас ще більше жаху.
  4. Жуйте! Ніхто не радить вам перед польотом наїдатися до незмоги, але, наприклад, пожувати цукерку, або ж гумку не завадить. А все тому, що рівень цукру, який збільшиться у вас після такого перекусу, значно зменшить тривогу та страх. Це доказано провідними медиками. Жувати гумку можна і під час польоту, тому запасіться ними і перестаньте боятися!
  5. Зосередьтеся на сусідах. Більшість людей, які сидять з вами в літаку, мандрують таким транспортом не вперше. Повітряний транспорт обирають для подорожі на відпочинок та бізнес-мандрівок. Якщо людям за 30, то є ймовірність, що політ у них далеко не перший. З популярністю лоукостів, люди з кожним роком літають все більше. Отже, для того, щоб менше боятися під час перельоту, спостерігайте за іншими людьми на борту. Як правило, 80% з них спокійно спостерігатимуть за хмарами, ще хтось спатиме чи буде розмовляти з сусідами. Всі вони летять не вперше і знають, що нічого страшного в польоті не має.
  6. Запасіться журналами. Хоча читати в транспорті не дуже корисно, малюнки дивитися – можна. Перед польотом купіть кілька журналів, в яких переважатимуть ілюстрації: модні новинки одягу, кіноновинки. Яскраві кольори приносять в життя лише радість. Якщо ви зосередитесь на журналах, то не помітите, як час пролетів і ваш літак вже іде на посадку.