Ще задовго до запланованого польоту ви погано спите вночі, хвилюєтесь, «накручуєте» себе? У вас – аерофобія.
«Метелики» в животі та постійний страх, що щось піде не так – основні симптоми у тих, хто так боїться літати. Підніматися в небо кожного разу страшно «до болю», не даремно всі пасажири, як тільки літак підіймається в небо, аплодують пілоту. Аплодують і коли приземляється. Значить, все пройшло успішно. Чомусь водієві автомобіля ніхто аплодисментів не дарує.
Якщо серйозно, то страх літати дуже поширений. І навіть, якщо людина каже, що політ дарує їй лише приємні відчуття, прочитати молитву перед тим, як сісти у літак, вона не забуває. Насправді, зі 100% пасажирів, здійматися в небо боїться 80%. Це дуже велика кількість.
То як же побороти страх літати та насолоджуватися такими прекрасними мандрівками поміж хмар?
Провідні психологи, досвідчені туристи та пілоти дають основні поради, а ми зібрали їх у топ-6.
Отже, топ-6 порад, як подолати страх літати
- Порівнюйте літак з наземним транспортом. Психологи радять перед тим, як піднятися в небо, намагайтесь «запрограмувати» собі в голову одну просту думку: «літак – це те саме, що й автомобіль». І, справді, літальний апарат – теж транспорт, єдина різниця між ним та машинами – він «їздить» по небу, а не по землі. Але це такий же транспорт, який здійснює купу рейсів, перевозить безліч людей. Крім того, всім вже, мабуть, відомо, що кількість аварій за участю автомобіля значно більша, ніж цифра трагедій в небі.
- Забудьте про каву. Величезна кількість кавових автоматів та кав’ярень в аеропортах тільки те і роблять, що спонукають вас випити чашечку запашного напою, поки ви чекаєте реєстрації на рейс. Лікарі ж кажуть, не варто! А все тому, що кофеїн, який міститься в напої, значно підвищує відчуття тривоги. То ж, якщо ви прибудете до аеропорту спокійними, а перед посадкою відчуєте знову страх польоту, в усьому може бути винною звичайнісінька чашка кави.
- Правильно вибирайте місце в літаку. Здається, що порада дуже проста, зате дієва та важлива. Пілоти стверджують, якщо у вас клаустрофобія, то місце поблизу аварійного виходу саме для вас. Якщо вас лякають зони турбулентності, то в жодному разі не сідайте в хвості літака. Якщо вам дали таке місце, попросіть помінятися, або ж попросіть стюардесу, щоб вас пересадили. Якщо ви до смерті боїтеся висоти, то місце поблизу ілюмінатора теж наводитиме на вас ще більше жаху.
- Жуйте! Ніхто не радить вам перед польотом наїдатися до незмоги, але, наприклад, пожувати цукерку, або ж гумку не завадить. А все тому, що рівень цукру, який збільшиться у вас після такого перекусу, значно зменшить тривогу та страх. Це доказано провідними медиками. Жувати гумку можна і під час польоту, тому запасіться ними і перестаньте боятися!
- Зосередьтеся на сусідах. Більшість людей, які сидять з вами в літаку, мандрують таким транспортом не вперше. Повітряний транспорт обирають для подорожі на відпочинок та бізнес-мандрівок. Якщо людям за 30, то є ймовірність, що політ у них далеко не перший. З популярністю лоукостів, люди з кожним роком літають все більше. Отже, для того, щоб менше боятися під час перельоту, спостерігайте за іншими людьми на борту. Як правило, 80% з них спокійно спостерігатимуть за хмарами, ще хтось спатиме чи буде розмовляти з сусідами. Всі вони летять не вперше і знають, що нічого страшного в польоті не має.
- Запасіться журналами. Хоча читати в транспорті не дуже корисно, малюнки дивитися – можна. Перед польотом купіть кілька журналів, в яких переважатимуть ілюстрації: модні новинки одягу, кіноновинки. Яскраві кольори приносять в життя лише радість. Якщо ви зосередитесь на журналах, то не помітите, як час пролетів і ваш літак вже іде на посадку.