050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Незвичайні літаки світу. Як авіакомпанії прикрашають своїх «пташок»

Чого тільки не роблять відомі авіакомпанії, аби ми любили небо ще більше. Аеропорти від яких «віднімає мову», смачні перекуси під час польоту та різні атракції при посадці. Нікого не здивуєш дорогими літаками для світових відомих зірок чи багатіїв. Чого там тільки немає: трони, спальні, басейни та цілі винні погреби. Але сьогодні авіакомпанії все частіше працюють, аби вразити простого пересічного пасажира. Літати стало дешевше, чому б не зробити політ ще й красивішим?

Красою в небі здатні вражати і пасажирські авіалайнери. Великі компанії придумали чудовий спосіб «прикрасити» небо – почали розмальовувати літаки різноманітними кольорами. Більше того, розписувати цілими історіями.

Пропонуємо переглянути та дізнатися більше про найяскравіші літаки світу.

Отже, топ-5 найцікавіших авіа-дизайнів:

Почнемо з рідних, українських. Так, ви здивуєтесь, але кольорові «птахи» таки підіймалися в небо над нашою землею. З останніх, розмальований літак в Україні презентували цього року.

 1. Український арт-літак, присвячений Євробаченню

  Оскільки, пісенний конкурс відбувався у нас, то в Києві вирішили зробити для всіх гостей міста ще один подарунок. Літак розфарбували у стилі Євробачення-2017. Всі охочі, які прибували в аеропорт Жуляни, змогли з ним сфотографуватися. Охочих зробити селфі на фоні українського «красеня» було дуже багато. До слова, раніше українські літаки оздоблювали сюжетами із історії України, малювали вишиванку та відомі храми.
 2. Лайнер із Хоббітом

  Новозеландці, як відомо, дуже пишаються тим, що відома стрічка знімалася у них. Про це в країні говорять численні екскурсії до місць зйомок, сувеніри та різноманітні види реклами. Свою «гордість» вирішили і в небо підняти. Місцева авіакомпанія перетворила літак у справжню «заставку» до фільму. Персонажами Хоббіта розмалювали увесь лайнер.
 3. Hello Kitty

  Часто авіакомпанії використовують незвичний дизайн літаків, аби привернути увагу клієнтів і збільшити їх потік. Дивно, але цей спосіб дійсно працює. Як приклад, такий метод обрали китайці і не прогадали. Проте, кількома мордочками білої кішечки ззовні літака не обійшлося. Зображення мультяшної Hello Kitty були і на сидіннях пасажирів, і навіть на формах стюардес. Коли авіалайнер здійснив перший політ, охочі сфотографуватися з улюбленою кішечкою їхали до аеропорту навіть з інших міст.
 4. Музичний лайнер

  Австрія відома своєю любов’ю до симфонічної музики. Славу на весь світ здобула і віденська філармонія. От вслід за новозеландцями, австрійці вирішили похвастатися своїми національними досягненнями в небі. Вперше в історії авіації зовнішній дизайн авіалайнера присвятили любові до класичної музики. Літак із намальованими скрипками, віолончелями та саксофоном здійснював рейси більше року, потім його перефарбували у звичний для компаній корпоративний колір.
 5. Фото турецької збірної з футболу

  Мода розмальовувати літаки сюжетами з мультиків чи фільмів дуже поширена у світі. Але є ще один напрям, який активно використовують авіакомпанії, це – дань футболу та спорту. Були лайнери із рекламою Формули-1, регбі та інших популярних видів спорту. Але найбільше в небі можна побачити літаків із футбольною тематикою. Не так давно, рік тому турецька авіакомпанія вирішила підтримати рідну збірну з футболу на чемпіонаті Європи. Величезні фотографії кожного гравця нанесли на «тіло» літака. Місцеві, та й самі футболісти таким вчинком були дуже розчулені. Як правило, всі незвичні дизайни лайнерів за кілька років змінюють на прості корпоративні малюнки компаній. Проте, даний літак з фотографією команди Туреччини досі стоїть в аеропорту, як трофей та чудова пам’ятка про участь збірної у чемпіонаті 2016.