050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Не все, що має крила «літаком» зветься. Види літальних апаратів

Не все, що має крила «літаком» зветься. Види літальних апаратів

Що нам відомо про авіацію? Дуже мало, насправді. З дитинства нам прививали страх до висоти, досі більшість людей боїться літати. А старше покоління, якому за 60, ніколи й не бачили хмар з висоти пташиного польоту.

Так і з видами літальних апаратів. Для більшості людей, все, що піднімається в повітря і не подібне на повітряну кулю – літак. Наші батьки ще знають, що таке «кукурузник». Одиниці вам назвуть інші категорії повітряних суден.

Пропонуємо познайомитися ближче з «крилатими апаратами».

Види повітряного транспорту:

 1. Літак. Або аероплан

  Даний транспорт має нерухомі крила та більше за повітря вагу. Літаки мають двигуни, що відрізняє їх від інших видів літальних апаратів. У 1903 році перший літак вилетів із США. Літаки поділяються на різні типи, в залежності від призначення, маси, виду перевезень та двигуна. Бувають такі аероплани:
 • винищувач;
 • розвідник;
 • бомбардувальник;
 • штурмовик;
 • ракетоносій.

Поділ за видами двигуна:

 • реактивний;
 • електричний;
 • поршневий;
 • турбогвинтовий.

Літаки бувають пасажирськими, призначеними для перевезень пошти, обробки полів, навчань військовиків і т.д.

 1. Вертоліт. Або гелікоптер

  І ця «штуковина» важить більше, за те, чим ми дихаємо. Літає завдяки гвинту, що обертається горизонтально. Через це його помилково називають гвинтокрилом. Проте, це вже зовсім інший вид літальних апаратів. Гелікоптер вперше здійнявся в небо в 1907 році. Відбулося це у Франції. І вертоліт має різні потреби:
  • використовують у приватних цілях, для швидкого переміщення;
  • за його допомогою гасять пожежі;
  • використовують у військових цілях;
  • використовує поліція та медики.

  На відміну від літака, гелікоптеру не потрібна ціла смуга для посадки та злету. Він може приземлитися на відносно невеликій рівній поверхні.

 2. Гвинтокрил

  Це своєрідне поєднання літака та гелікоптера. У нього є і крила і гвинти. Завдяки першим, розвиває велику швидкість, завдяки гвинту – може «сідати» вертикально.
 3. Мотопланер

  Невеликий літальний апарат. Проте, доволі важкий. Має жорстке крило та двигун. Їх використовують найчастіше у приватних цілях, як засіб пересування для туристів.
 4. Дельтаплан

  Теж відноситься до легких літальних апаратів. Основна характеристика – немає мотора. Винахід належить німцям. Загалом, дельтаплан – це три великі труби, які з’єднані одна з одною. Над трубами натягнута тканина. Політ відбувається завдяки пілоту. Найбільша швидкість, яку вдалося розвинути на цьому апараті – 130 км\год. Це був рекорд. В середньому дельтаплан літає зі швидкістю 30 кілометрів за годину.
 5. Параплан

  Ззовні він дуже подібний до звичайного парашута. По факту, так і є. Єдина відмінність параплана від парашута – це спосіб керування. Ну і форма у нього більше подовгувата, аніж кругла.  Парашутом управляти під час польоту нереально. Парапланом – можна завдяки кільком отворам, які пропускають повітря та дозволяють маневрувати. Сьогодні цей літальний апарат використовують для спортивних змагань.
 6. Джетмен

  Мабуть, найцікавіший із видів всього переліченого. Іншими словами, джетмен – це чоловік, який літає. Спосіб «осідлати» хмари зовсім новий та дуже популярний. Як літають джетмени ми часто бачили в Інтернеті. Перший вдалий політ відбувся всього кілька років тому. Сьогодні ми бачили, як джетмени маневрують між горами, деревами та підкорюють висоту. В загальному, джетмен – це людина з крилами та турбінами, які прикріплені у неї на спині. Розвивати швидкість можна і до двохсот кілометрів. Єдиний мінус – самостійно злетіти не вдасться. Для цього потрібна допомога літака.

Не всі види літальних апаратів ми перелічили, бо вдало підкорювати небо людство не припиняє і вигадує все нові способи.