050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

За мить до катастрофи. Найстрашніші авіааварії світу, які закінчились щасливо

Скільки є людей у світі, які бояться літати? Та, мабуть, кожен другий. Хоча, насправді, літальні апарати значно безпечніші, ніж наземний транспорт. Кількість аварій, які трапляються в небі, в сотні разів, в тисячі разів менша, аніж ті, що кожного дня відбуваються на дорозі.

Та тих, людей, які лякаються перельотів можна зрозуміти: кермуючи машиною, ви здатні самі вплинути на хід подій, натиснути гальма вчасно, вивернути кермо. А сидячи в літаку, ваше життя залежить виключно від пілота. Якщо падає літак, ви нічим не зможете собі допомогти.

Та навіть коли здається, що життя на волосині, не завжди варто з ним прощатися. Пропонуємо цікаві історії в небі, які могли закінчитися фатально, якби не щасливий випадок.

Топ-5 найбільших можливих авіакатастроф світу, які мали щасливе завершення

 1. Містичний номер 737

  Боїнг під такою цифрою не раз потрапляв в аварію. Майже 30 років тому борт з 107-ма пасажирами здійснював рейс з однієї частини Гавайських островів в іншу. Як тільки боїнгу вдалося злетіти, частина фюзеляжу просто відвалилася! Пасажири були шоковані і вже прощалися з життям, вітер всередині був настільки сильним, що одна із жінок-стюардес просто випала за борт. Її життя врятувати не змогло ніщо. Пілоти одразу здійснили аварійну посадку, завдяки цьому змогли врятувати всіх своїх пасажирів. Правда, більшість із них таки отримала поранення та шок. До слова, боїнги під цим номером потрапляють в катастрофи щороку. Остання аварія трапилася цьогоріч у березні. Літальний апарат переміщався по Перу, трапилось загоряння. Жертв немає, проте, боїнг згорів повністю. Останнє нещастя із жертвами за участі боїнга 737 відбулося рік тому в Росії. Це був рейсовий переліт з ОАЕ до Ростова-на Дону. Загинуло більше 60 людей. Досі причини трагедії не з’ясували, але попередня версія – погані метеоумови.
 2. Боїнг 747

  Здається, цифри 7 для польотів мають негативне значення. А, може, це – просто збіг обставин. Проте, 35 років назад авіалайнер, який прямував з Лондона до Нової Зеландії ледь не поповнив трагічний список. Це був звичайний день і нічого не віщувало біди. Пілоти не бачили ніякої загрози, стюардеса, яка подавала пасажирам напої, була шокована, коли виглянула в отвір. За бортом було «пекло» – виверження вулкану. Авіалайнер пролетів через це «пекло», проте, не без проблем. Через активні часточки вулкану постраждав двигун та багато інших частин боїнга. Екстрену посадку здійснити було неможливо, адже під авіалайнером розтягнувся океан. Дивом пілотам вдалося дістатися до найближчого аеропорту. Всі люди вціліли.
 3. Airbus А320-214

  Майже 10 років тому світ знову мала «потрясти» страшна катастрофа. Літак, на борту якого було 150 людей здійснював переліт між штатами Америки. Більше півтора години все було гаразд. Аж раптово поміж хмар виринула череда птахів. Здавалося б, ну що крилаті можуть зробити велетенській повітряній машині? Але ні, літак було пошкоджено, з ладу вийшли двигуни. Пілотам вдалося посадити борт та чудом врятувати людей від лиха. Правда, літак посадили на воду. Пасажирів довелося евакуйовувати з крил рятувальними човнами.
 4. Ту-154М

  Історія, яка трапилася 7 років тому. Рейс летів з Якутії до Москви. Після трьох годин польоту в літаку повністю зникла електрика. Пілотам потрібно було негайно приземлятися. Та зробити це без жодного увімкненого приладу було майже нереально. Літак таки вдалося приземлити, при чому успішно і без жертв. Посадку здійснили посеред Тайги. Пілотів нагородили державними відзнаками.
 5. Airbus A320

  Історія, від якої всі українці затамували подих. Рейс, який летів зі Стамбула до Кіпру. 127 людей на борту. Літак потрапив під величезний град та майже залишився без «носа». Екстрену посадку пілоту з України довелося здійснювати наосліп, бо шматки льоду потрощили лобове скло. Пілоту, який врятував більше сотні життів аплодував весь світ, новина про вчинок українця була топовою у всіх ЗМІ.