050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Легенди авіації

Ви любите літати і знаєте майже все про авіацію. Всі види літальної техніки вмієте розрізняти. Та кожного разу з трепетом читаєте про щось цікавеньке зі світу повітряних суден.

Ми пропонуємо переглянути топ найвідоміших літальних апаратів світу, топ справжніх див техніки, які стали легендами авіації.

Топ-5 легенд світової авіації

 1. Spitfire. Без жодного сумніву легендарний винищувач. Використовували для боротьби у Другій світовій війні. Сконструйований британцями. Справжня «машина смерті». Spitfire перехоплював ворожі винищувачі, бомбардував, був літаком-розвідником. Доволі маленький та компактний, що дуже важливо для повітряного бою. Після першого успішного випробування британці вирішили запустити масове виробництво Spitfire. Під час Другої Світової їх сконструювали більше 20 тисяч одиниць. Даний винищувач був на озброєнні британської армії до 50-х років.
  Spitfire
 2. Heinkel He 111. А це вже німецька легенда, яку прозвали «вовком в овечій шкурі». Бомбардувальник-літак доволі масивний. А «ніс» був подібним на кулю. Його здалеку впізнавали. Його теж використовували у боях під час Другої Світової війни. Проте, він значно поступався британському Spitfire. Він не міг так високо здійматися, як противник, був занадто важким та погано виконував маневри. Але, поміж тим, став справжньою легендою німецької та й світової авіації.
  Heinkel He 111
 3. North American P-51 Mustang. Розробка американців. Британські та американські винищувачі під час Другої Світової війни, як тільки злітали в небо, одразу ставали легендами. З ними не могли рівнятися ні німецькі, ні радянські суперники. Настільки точною та смертоносною була їх літальна техніка. Безумовно, North American P-51 Mustang – винищувач, який вважається найкращим. Його одразу розкупили собі на озброєння десятки країн. Використовували на всіх 5 континентах нашої планети. North American P-51 Mustang відпрацював в різних збройних конфліктах та війнах. Його перевагою стала економічність. Аби його зібрати, американці використовували мінімум коштів та часу. Він швидкісний, оснащений 6 кулеметами. Цікаво, що саме на честь цього винищувача і був названий теж легендарний сьогодні автомобіль Форд Мустанг.
  North American P-51 Mustang
 4. Boeing B-17 Flying Fortress. Ще один відомий американський «красень», якого прозвали «летючою фортецею». Чому фортеця? Boeing B-17 був надзвичайно міцним в бою. Уявіть собі, що бомбардувальник міг повернутися на «базу» частково пошкодженим, без частин обшивки та фюзеляжу.
  Boeing B-17 Flying Fortress
 5. Mitsubishi A6M Zero. Сконструювали японці. Винищувач брав участь у Другій Світовій війні. Дуже легкий та маневрений. Загалом випустили аж 11 тисяч одиниць Mitsubishi A6M Zero. В основному використовувався, як літак для пілотів-смертників.
  Mitsubishi A6M Zero