050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Легка авіація України. Що маємо сьогодні?

Сьогодні, в непростий час для нашої держави розвиток авіації – надзвичайно важливий. Так, ми маємо чим сьогодні пишатися, хизуватися перед світом. Всі ж знають про українську «Мрію»? Точно всі!

Сьогодні поговоримо про легку авіацію України. Чим сьогодні багата наша держава?

 1. Гелікоптер Кадет КТ-112.
  Гелікоптер Кадет КТ-112.
  Розробка 2000-х років. Сконструйований на заводі в Київській області. Вперше побачив небо 13 років тому. До слова, це перший гвинтокрил, який розробили українські фахівці. Він має два поршневі двигуни, чотиримісну кабіну. Може розвивати швидкість до 200 кілометрів за годину. Має різне призначення: перевозити пасажирів чи багаж; Кадет використовують під час навчання пілотів; перевозить поранених; патрулює території. Кадет досі використовують.
 2. Скаетон К-10 Swift.
  Скаетон К-10 Swift.
  Новий, сучасний та дуже легкий літак українського виробництва. Конструктор – українець Ігор Гапанович. Цікаво, що керувати літаком може пілот, в якого порушення функції опорно-рухового апарату. Для цього передбачене спеціальне керування. Літак може здійснювати посадку на майданчиках, які для цього не призначені. Тут встановлена надсучасна парашутна система, яка дозволить врятуватися пілоту під час екстремальної ситуації. Двигун літака може працювати на звичайному автомобільному бензині. Використовують як: начальний літак для пілотів; для гасіння пожеж та патрулювання; ділові польоти та туристичні, перевіз вантажу; для пошукових робіт.
 3. РСМ-15 Robust.
  РСМ-15 Robust.
  Маленький літак українського виробництва. Призначений для навчання пілотів, патрулює території, а також використовується для особистих польотів. Виготовлений в Донецькій області 11 років тому. Одномісний, розвиває швидкість до 200 км.
 4. Flight Design CTSW 2006.
  Flight Design CTSW 2006
  Український красунчик є лідером не лише у нас, а в цілому світі серед спортивних легких літаків! Виготовлений в Херсоні. Головне для конструкторів в розробці було дотриматися максимального комфорту, безпеки та високих показників швидкості. Коли все вдалося, у світі відзначили українську новинку. Літак оснащений обігрівом, проблисковими вогнями, суперсучасною рятувальною системою. А ще, в нього цікавий дизайн.
 5. Т-10 “Авіа-Тор”.
  Т-10 "Авиа-Тор"
  Легкий літак призначений для навчання пілотів. Він двомісний, також використовується для патрулювання території. Літак пристосований до будь-який погодних умов та поверхні, на яку здійснює посадку: вода, сніг, асфальт.

Сьогодні авіація України – це та галузь, якою можна пишатися. Вона стрімко розвивається і ми маємо не лише чудові літальні апарати, але й відомих конструкторів, прекрасну техніку та заводи.