050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Найдивніші літальні апарати світу

Люди давно хотіли бачити землю з висоти і мріяли навчитися літати. Всі ми чули безліч легенд про самотужки змайстровані крила, відчайдушні спроби людства стати подібними до птахів та піднятися в небо. Спроби, звичайно, були невдалими, найчастіше ще й трагічними.

Та досі, в час, коли видами літальної техніки та її розмаїттям вже нікого не здивуєш, людство не припиняє приголомшувати світ своїми неординарними винаходами. Кити, літаючі сосиски та літаки без крил… Цікаво? Тоді, приготуйтеся, ми розкажемо про найдивніші літальні апарати у світі.

Топ найдивніших літальних апаратів світу:

 1. Airlander 10

  Це літальний апарат, який наполовину – дирижабль, наполовину літак, і ще на стільки ж – гвинтокрил. Такий собі змішаний тип. Винайшли його 5 років тому британці. Коли вперше апарат продемонстрували публіці, люди трохи насміхалися із вигляду комбінованого дирижабле-літака. Бо й, справді, ззовні диво техніки нагадує звичайнісіньку сосиску. Гібрид дуже довгий, його довжина майже 100 метрів, може перевозити до десяти тонн. Швидкість розвиває до 150 кілометрів на годину.
 2. Airbus A300-600ST Super Transporter

  Ззовні нагадує кита. Це один із найбільших літаків у світі й до сьогодні. На всій землі існує таких 5 одиниць. Створили Airbus A300-600ST Super Transporter для того, аби з його допомогою транспортувати великі запчастини для літальної техніки. Літає дане чудо техніки переважно до Німеччини та Франції. 22 роки тому здійснив свій перший політ. Коштує близько трьохсот мільйонів доларів.
 3. «М2-F1»

  Розробка NАSA. 54 роки тому це безкриле диво побачило світ. Експериментальний планер одразу прозвали «летючою ванною». Головна задача «М2-F1» – це приземлення астронавтів, літальний апарат служить своєрідною капсулою. Його довго вдосконалювали та вивчали можливості. Польоти не завжди були вдалими. Зараз з планером не працюють. Він вже в історії авіації.
 4. Caproni Ca.60 Noviplano

  Це такий собі «дім, що літає». Вигляд у цього літального апарату дуже дивний. Майже століття тому взялися за розробку цього дива. Ідея створення полягала в тому, щоб літак зміг долати величезні відстані. Для цього розробники додали йому зразу цілу купу крил, і літак став схожим на будинок з багатьма кімнатами. Нічого подібного у світі ще не конструювали. Коли Caproni Ca.60 Noviplano вперше запустили в небо, старт був успішним, проте вже на другому десятку кілометрів літак впав та загорівся. Розробник потайки спалив рештки свого творіння зі злості вночі. Більше відтворювати «дім, що літає» ніхто не брався.
 5. Passenger Drone

  Таксі, що літає. Це найновіша розробка, яку презентували цього року.  Апарат наполовину безпілотник, хоча пілот може бути присутнім в кабіні. Таксі має 16 моторів, розвиває швидкість до 50 кілометрів за годину. Наразі літальну новинку ще тестують, то ж про її можливості та ціну говорити рано.