050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Перші аеропорти України

Сьогодні українські аеропорти – сучасні та комфортні будівлі. Вони мало чим відрізняються від європейських. Всі летовища оновлені, перебудовані та розширені. А якими ж були перші аеропорти нашої країни?

Ця тема, насправді, дуже цікава. В часи, коли авіаперевезення тільки починали виходити на ринок, вони були недоступними широкому загалу, були розкішшю. Відповідно і потрапити до аеропорту простим «смертним» не вдавалося. А побачити, як злітає чи приземляється «сталевий птах» ж так цікаво! І цікаво, чим годували пасажирів, як зустрічали, які послуги були доступними.

Прочитати про історію будівництва аеропорту «Бориспіль» можна тут.

Не всі, мабуть, знають, що перший аеропорт в Україні з’явився у Львові. Він розміщувався зовсім не там, де сьогоднішнє летовище. Перші рейсові літаки приземлялися і відправлялися в путь з Левандівки ( район Львова). Там колись базувався військовий аеродром, який перепланували у пасажирський.

На фото перші пасажири цього аеропорту.

На фото перші пасажири цього аеропорту. Звідси по Україні відправлялися поштові перевезення, цей аеропорт ще приймав навіть дирижаблі!

Від цього летовища можна було легко дістатися до залізничного вокзалу та до центру міста. Сьогодні, на жаль, про його існування нагадують хіба назви вулиць в районі Левандівки: Повітряна, Ангарна, Планерна. Колишній аеродром забудували багатоповерхівками та приватними будинками.

Харківський аеропорт став другим найстаршим летовищем в Україні. У 1932 році він запрацював. Перший міжнародний рей звідси було здійснено в Тегеран. Злітна смуга тут була грунтовою, будівля аеропорту мала два поверхи.

Це летовище в 1936 році було визнано найкращим в СРСР

Це летовище в 1936 році було визнано найкращим в СРСР. Ще перед війною тут курсували транзитні рейси, що літали з Москви і Ленінграда до Криму і на Кавказ. Тут приземлився найбільший пасажирський літак тих років, шестимоторний гігант П-124 (АНТ-20біс), рейс Москва – Харків – Мінеральні Води.

Під час Другої Світової війни Харківський аеропорт

Під час Другої Світової війни Харківський аеропорт майже повністю зруйнували. Не залишилося нічого не лише від будівлі та ангарів, пошкодженими були смуги, доріжки і практично, вся територія була замінованою.

У 1951 році аеропорт відновлюють. Зовні він дуже подібний на інші радянські летовища. Великі колони з башнями, безліч розписів та деталей. Тут звели готель, кімнату для матері та дитини.

У 2008 році аеропорт реконструювали та осучаснили.