050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Топ-запитань до пілотів, відповіді на які вас здивують

Пілоти – загадкові люди, відчайдушні, а ще – приклад для багатьох. Часто ми чуємо лише їх голос, іноді аплодуємо їм, коли літак мяко приземляється. Та, здебільшого, ми навіть не бачимо пілотів, які везуть нас з точки «А» в точку «В». А якби побачили і мали шанс потеревенити з ними, то неодмінно порозпитували про все…

пилот вопрос

Ми публікуємо для вас список найчастіших запитань до пілотів. Ними цікавляться пасажири з різних країн світу. А пілоти спробували на них відповісти. Деякі відповіді доволі неочікувані.

 1. Чи потрібно плескати пілотам?

  Відповідь: Це не обов’язково, але це – дуже приємна частина польоту. Коли пасажири аплодують під час вдалого старту чи приземлення, пілоти відчувають, що їх роботу оцінили. Часто пасажири, які дуже бояться літати просять стюардес передати авіаторам шоколадку, чи будь-який інший маленький презент.

 2. Чому в літаках не видають парашутів.

  Відповідь: Він вас не врятує під час падіння літака. По-перше, від паніки люди розгубляться і не зможуть його одягнути. По-друге: літак повинен летіти на висоті не більше 5 кілометрів, щоб людина змогла безпечно вистрибнути та приземлитися. Тому, авіакомпанії навіть не витрачають коштів на таке устаткування. Воно займає вдосталь місця на борту і нікому не допоможе

 3. Чи зможе людина без навичок посадити літак?

  Відповідь: Так, це цілком реально. Як показала практика, нещодавно під час тренувань авіаторів, літак змогла посадити звичайна стюардеса, яка не мала досвіду в польотах. А все тому, що сучасні лайнери дуже автоматизовані і надзвичайних знань, принаймні, для посадки літака не потрібно.

 4. З чим найнебезпечніше зіткнутися в небі: птахами, блискавкою чи градом?

  Відповідь: Як не дивно, це – птахи. Адже, якщо пернатий попаде в турбіну, або вентилятор, можливе загоряння, руйнування і взагалі відмова двигуна. Блискавку пасажири можуть і не відчути. Рідко, удар блискавки призводив до знеструмлення лайнера, але тоді пілоти знають як діяти. Град страшний, але його можна «облетіти».

 5. Чи можна пілотам «відпускати» вуса?

  Відповідь: Не можна. І борода, і вуса, пірсинг, та будь-які інші прикраси на обличчі для авіаторів заборонені. А все тому, що киснева маска, яку пілоти мають одягти в разі необхідності має щільно прилягати.

 6. На скільки часу розрахована киснева маска?

  Відповідь: приблизно на 15 хвилин. Цього часу буде достатньо пілоту, щоб опустити літак на висоту, на якій пасажирам маски не знадобляться. В пілотів маски працюють трохи довше і їх перевіряють перед кожним рейсом.

А ви вже знаєте, щоб запитали у авіаторів?