050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Неможливо – ще й як можливо! Топ-8 рекордів в небі

Красою звичайних авіалайнерів ми маємо змогу милуватися часто. «Крилата» техніка в небі зачаровує. Та навіть, коли ми сидимо на борту літака якихось кілька годин, долаючи відстань від однієї країни до іншої, тішимося, як діти. Хмари за вікном такі прекрасні! Земля і крихітні будинки, безкраї моря та пустелі здаються нам витвором мистецтва. Все, що пов’язане з повітряним простором – захоплює дух та сниться нам ночами. Краса!

Краса буває ще й неймовірно цікавою! Небо «кликало» і завжди спонукало пілотів на подвиги, які на перший погляд здаються нездійсненними. Авіація – це теж своєрідний вид спорту і постійні змагання.

Ми пропонуємо вам познайомитися з шаленими успіхами у світовій авіації.

Топ-8 світових повітряних рекордів

  1. Політ через Атлантику

    Диво, як називали його тоді місцеві, трапилося 82 роки тому на початку січня. То була холодна зима в Америці. Місцева письменниця, тендітна жінка, більше відома, як місцева феміністка вирішила перелетіти Атлантичний океан самостійно. Її рішення американські пілоти сприймали несерйозно, мовляв, вона – жінка і не здатна на таке сама. Тим більше, що цього ще ніколи і ніхто не робив. Амелія Ергарт зацікавилася літаками в молодому віці, пройшла навчання, та коли їй виповнилося 23 встановила перший світовий рекорд. Вона піднялася на літальному апараті на таку висоту, на яку раніше не піднімалася жодна жінка. Ергарт після такого успіху ще не раз дивувала колег-пілотів, вона перелітала Америку вздовж за короткі терміни і врешті встановила свій найбільший рекорд – перетнула океан сама за майже за півдоби. На той час це здавалося нереальним. Багато пілотів заради цієї мрії обірвали своє життя. Амелія стала жінкою-героїнею та справжньою легендою у всьому світі.
  2. Перший чоловічий політ через Атлантику

    Справді, Амелія Ергарт була другим пілотом, який зміг перелетіти океан самостійно. До неї це зробив теж американський льотчик Ліндберг. Йому вдалося подолати океан аж за 30 годин. Проте, саме його вчинок був першим авіаційним чудом. А пілот став національний героєм.
  3. Політ через Тихий океан

    Його теж звершила легендарна вже на той час американка Амелія Ергарт. Жінка зуміла подолати безкінечні води на своєму маленькому літаку за 16 годин. Відчайдушна жінка на цьому не зупинялася. Її наступним кроком мала бути навколосвітня подорож на літальному апараті. 80 років тому вона взялася за його реалізацію. Перша спроба була безуспішною літак поламався та ледь не розбився, друга виявилася трагічною: Ергарт не змогла перелетіти океан. Її довго вважали безвісти зниклою, та сьогодні найімовірнішою є версія, що льотчиця загинула в океанських водах.
  4. Перший політ навколо світу без зупинок та посадок

    Про такий рекорд мріяли всі легендарні льотчики світу. Та більшість в погоні за мрією загинула. Спроби облетіти всю земну кулю роками були марними. Чудо трапилося 60 років тому. Зробили це троє чоловіків-бомбардувальників з Америки. Вони жодного разу не зупинилися та не приземлилися. Світ був шокований. Заправка відбувалася просто в небі із літака-заправника.
  5. Перша подорож навколо світу на повітряній кулі

    Так, ви не повірите, але й таке диво можливе і більше того, воно відбулося. Правда, лише 18 років тому. Лікар зі Швейцарії Бертран Пікар давно задумав здійснити такий політ. Готувався до нього довго разом із товаришем. 18 років тому їм вдалося вилетіти з рідної країни на повітряній кулі, облетіти всю землю та приземлитися в сонячному Єгипті. Політ зайняв майже 20 днів. Та це було того варте. Світовий рекорд та світове визнання. На цьому Пікар не зупиняється, 10 років тому він презентував літальний апарат на сонячних батареях. На ньому хоче теж облітати весь світ.
  6. Найвищий політ

    Перетнути кордон між космосом та атмосферою вдалося льотчику з Америки 13 років тому, а саме – Браяну Бінні. Це теж світовий рекорд. Його літак подолав висоту понад 112 кілометрів.
  7. Політ на літаку, який заряджає сонце

    Про легендарного Пікара зі Швейцарії ми згадували раніше. Він літав на повітряній кулі, чим запам’ятався світові. Та його слава пов’язана і з літаками на альтернативній енергії, а саме літаком на сонячній батареї. Пікар досі планує облетіти всю землю на такому літальному апараті, та наразі йому вдалося перелетіти Америку. Це теж рекорд, до нього такого нікому не вдавалося. Політ здійснили 4 роки тому. В авіації називають вчинок Пікара «новою ерою». А його літак, який заряджає сонце – трансформером.
  8. Найдальший політ

    Одному американському багатієві захотілося встановити світовий рекорд із найдальшого польоту. Йшлося проте, що у повітрі заправки не повинно бути. Як тільки закінчуватиметься пальне, мільярдер Фоссет мав приземлитися. Йому вдалося здійснити бажане, він подолав без заправки більше 41 тисячу кілометрів в небі. Після цього було ще кілька маленьких перемог, пов’язаних з авіацією. Та любов до неба та літаків і погубила мільярдера Фоссета. Його життя обірвалося саме над землею: під час чергового польоту його літак не розминувся з горою.

Головне в небі – бути обачним та не братися за те, в чому невпевнені. Успішних польотів!