050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Найшвидший літак – неможливе можливо

Якщо ви слідкуєте за світовими розробками та новинами зі сфери технологій, то знаєте, що дива існують. Ще вчора ми дивувалися звісткам про політ на Марс, а сьогодні вже штучний інтелект замінює людей на їх робочих місцях. Що тут скажеш, життя таке – стрімке та непередбачуване.

Якщо ж ви закохані в небо та все, що з ним пов’язано, то розповідь про найшвидші літаки у світі вас не залишить байдужим.

Boeing Х-43А

Найшвидший літак у світі

Найшвидший літак у світі – це без заперечень Х-43А. Його створювали, аби побити світовий рекорд зі швидкості. А він довгий час зберігався на позначці 8 тисяч кілометрів на годину. Цікаво, що з першого разу спроба здійнятися в небо для боїнга Х-43 була невдалою. На перших секундах свого польоту літальний апарат загорівся та опинився в океані. Лише за третьою спробою Х-43А успішно піднявся у височінь. Він зміг розвинути швидкість до 11 000 кілометрів за годину. Це стало рекордом. Він досі не подоланий.

Рейтинг найшвидших літаків:

 1. Boeing Х-43А
  Boeing Х-43А-2
  Рекордсмен, швидкість якого годі уявити. Його випробовування закінчилися десять років тому, почалися розробки нової вдосконаленої моделі – ракети Х-51. Та вона свого попередника у швидкості не змогла обігнати. Цього року Х-51 буде прийнята на озброєння.
 2. Orbital Sciences Corporation Х-34
  Orbital Sciences Corporation Х-34
  Ще один літак, який має надзвичайну характеристику. Вказано, що його максимальна швидкість може досягати 12 000 кілометрів за годину. Проте, на практиці це жодного разу так і не було продемонстровано. Тому, досі Orbital Sciences Corporation Х-34 займає другу сходинку у світовому рейтингу найшвидших літаків.
 3. North American X-15
  North American X-15
  Цей ракетоплан славиться не тільки стрімкою швидкістю, яку здатен розвивати до 7 тисяч кілометрів за годину. Його перевагою є те, що він зовсім не безпілотник, як попередники. Льотчики на борту такого швидкісного апарату – не те, що рідкість, North American X-15 – єдиний у своєму роді бойовий літак зі штурманом. До слова, вага цього красеня аж ніяк не легенька. Майже 15 000 кілограмів важить стрімкий ракетоплан.
 4. Lockheed SR-71 «Blackbird»
  Lockheed SR-71 Blackbird
  Літак-розвідник гордість військової авіації США. Його маса втричі менша від Х-15. Хоча швидкість – майже 4 тисячі кілометрів за годину, це ніяк не применшує його заслуг. Десятки років цю крилату бойову конструкцію вважають надпотужною, супершвидкою та небезпечною для противника. Жоден Lockheed SR 71 не був збитий ворогом, проте, аж 12 одиниць розвідника розбились через неполадки. Сьогодні їх вже не виготовляють