050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Найбільший літак у світі – українське чудо невдовзі можуть витіснити

Підняти в небо щось велике та важке, здається, просто. А щоб тисячі кілограмів ще й успішно літали в просторі – це вже більше до фантастики відноситься, ніж до реальності. Ще недавно так і було. Громіздкі літаки не мали успіху серед хмар, через величезну свою масу вони падали та розбивалися. На цьому їх славетна історія закінчувалася.

Ан-225 – українське диво та найбільший літак у світі

АН-225

Ми всі з трепетом спостерігали, як здіймається до хмар наша «Мрія». Ан 225 стартував зі столиці і кінцевою точкою була країна «кенгуру» – Австралія. Ймовірність того, що важезний літак розіб’ється чи впаде була дуже великою. Ніхто не робив ніяких прогнозів. Проте, коли українське транспортне крилате «диво» приземлилося, при тому, планово зупиняючись у кількох країнах, всі завмерли від захоплення.

Навіть сьогодні «Мрія» тримає свою марку та залишається найбільшим літаком у всьому світі, який зумів здійнятися в небо та успішно приземлитися.

Характеристики «Мрії»:

 • вага досягає майже 700 тон. Без сумніву, це найважчий літальний апарат. До слова, американський літак який «наступає на п’яти» дітищу Антонова важить не всі 400 тон.
 • перший Ан-225 було виготовлено маже 30 років тому. Призначенням було перевезення. Проте, не людей, а бойової техніки і космічного обладнання. Працювали над створенням літака менше чотирьох років.
 • більше 100 світових рекордів. Мрія стала рекордсменом у всіх можливих світових номінаціях.

Важливо, що українського велетня виготовили не лише для транспортних перевезень. Літак призначений і для використання у важливих місіях, як наприклад людський порятунок. Йдеться про країни, де часто лютує природа, стихійні лиха. На щастя, досі літати з такою метою Мрії не доводилося.

Та сьогодні наш красень має прямого конкурента. Американці уже сконструювали найбільший у світі літак. Він має 27 коліс, а розмах крил досягає 120 метрів, що значно більше від нашого  АН-225- го.

Проте, в небі його ще не випробували. Перший політ планують через два роки. Тоді і стане зрозуміло чи залишиться українська Мрія першою у світовому списку.

Найбільші літаки

Крім Ан-225 та американської новинки у світі існують й інші крилаті велетні. Це:

 • Airbus A-380-800. Виготовлений в Європі. Вміщає найбільшу кількість людей на борту серед своїх конкурентів. А саме – понад 800 осіб.
  Airbus A380
 • Lockheed C-5 Galaxy. Його довжина маже 80 метрів. Це велетень бойовий. Який пролітав у війнах. Його розробили в Америці. Він досі рахується на озброєні.
  Lockheed C-5 Galaxy
  Lockheed C-5 Galaxy в порівнянні з іншими літаками