050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Круті та небезпечні. Топ-6 найкращих безпілотників на землі

Часи, коли льотчики наражали себе та інших на небезпеку, найчастіше і смерть, аби в небі побороти ворога – минули. Технічний прогрес, на щастя, диктує свої правила. Сьогодні з висоти можна слідкувати за тим, що коїться в другій державі, на великій території без пілота на борту. Не потрібно «приносити» в жертву чиєсь життя, аби збити ворога. Для цього існують – безпілотники.

Ми підібрали найкращі витвори світової авіації, які навертають жах на ворога та примушують затамовувати подих всіх, хто бачить «чудо техніки».

Отже, топ-6 найкращих безпілотників в цілому світі:

 1. Elbit Hermes 450.=

  Літальний апарат, який розробили в Ізраїлі. Досі на озброєнні. Вважається одним із найнебезпечніших у світі. До речі, американці досі змагаються з Ізраїлем за право носити звання найкращої країни-виробника безпілотників. Думки експертів досі різні. Даний безпілотник розкупило більше 10 країн світу для своєї армії. Основні переваги: може вражати ціль на відстані 200 кілометрів, в небі може протриматися до 20 годин. Коштує така «гаряча штучка» понад 2 мільйони доларів. Як твердить американська розвідка, цей безпілотник використовували і для «делікатної» роботи на землі – знищення лідерів палестинських угрупувань. Безпілотник вперше випробували 23 роки тому, а вдосконалили та розробили новий двигун 9 років тому.
 2. MQ-1 Predator або «хижак»

  Кличку безпілотник отримав за свої «заслуги». Розробник – США. Його використовували 7 років тому для боротьби з ісламістами та їх лідерами. Був на озброєнні у британців, американців та італійців. Вперше провірили в бою 23 роки назад. Сьогодні вже не на озброєнні. Славився тим, що піднімався на висоту більше 8 тисяч кілометрів та розвивав швидкість до 220км/год. В небі міг перебувати понад 40 годин.
 3. MQ-9 Reaper

  Наслідник MQ-1 Predatorа. Досі він числиться серед озброєння в США,  Британії та Італії. Безпілотник прославився тим, що з його допомогою американцям вдалося знищити двох ватажків Аль-Каїди. Його швидкість – 400 кіломерів за годину, висота, на яку піднімався  – понад 13 тис/км. Ціна цього безжального літального апарату досягає тридцяти мільйонів доларів.
 4. IAI Eitan

  Безпілотник, який розробили в Ізраїлі. Має більшу потужність, ніж попередній американський. Швидкість розвиває більшу – майже 500 км/год. А підіймається на ту ж висоту – 14 тисяч кілометрів. Коштує на 5 мільйонів дорожче, ніж американський суперник. Випробуваний в бою 8 років тому в Судані. Ізраїльтяни нанеси удар колоні бойовиків, які перегруповували важку техніку.
 5. RQ-4 “Глобал Хок”

  Цей безпілотник вважають найбезпечнішим у світі. Так, його виготовили не для нанесення ударів, а для іншої мети. Апарат служить, як розвідник. З його допомогою весь світ бачив масштаби пожежі у Каліфорнії, коли загорілися кілометри лісів. Його досі використовують, аби слідкувати за ситуацією на морських просторах.
 6. Taranis

  Британський новітній безпілотник-штурмовик. Його місія – виконувати міжконтинентальні польоти. Має надзвукову швидкість. Сучасна розробка. Проте, досі його вдосконалюють, адже не всі команди може виконувати без пілота.