050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Літаки майбутнього. Що чекає нас через 50 років?

Ми часто дивуємось і захоплюємось фотографіями старих аеродромів та літаків. Як же колись було все по-іншому! Сьогодні, в час, коли технології невпинно розвиваються, ми лише встигаємо слідкувати за новинками в світі авіації.

Хоча, за словами провідних авіаконструкторів, людей, які б потрапили у подорож в часі і опинилися в 2018 році, наприклад з 1968, здивували б аеропорти. Але аж ніяк не літаки. Конструктори доводять:  Boeing 737, один з найпопулярніших авіалайнерів і до сьогодні, літав вперше в 1967 році. Майже нічого не змінилося, кажуть.

Але ж що нас чекає через років 50? Літаки без вікон? Супершвидкісні літаки?

Ще багато років тому ми пам’ятаємо спроби змінити парадигму проектування літаків. В 1970- х роках конструктори вже обіцяли людям надзвукові подорожі. Вони успіху не мали. Ну якщо не згадувати обмежені походи Конкорда і його радянського еквівалента, Ту-144.

Відмовитися від чогось надзвичайного конструкторів змусили фінансові причини і технічні. Світ зосередився на звичних і досяжних речах.

Але зміни все-таки відбулися і ми хочемо про них розповісти. Полетіли в майбутнє?

самолет будущего літак майбутнього

 1. Літаки з електродвигунами.

  Авіалайнер 2068 року вже знаходиться в процесі розробки. Він буде електричним. Менші електродвигуни дозволять розподіляти рух, як і в прототипі NASA X-57. Значно нижчі рівні шуму і експлуатаційні витрати дозволять електричним літакам літати набагато ближче до місць праці і проживання людей.

  Взагалі-то, сьогодні кілька світових гігантів заявили про те, що мають мету – замінити наземний транспорт між містами сучасним авіатранспортом на електриці! Уявляєте? Такі собі «літаючі таксі».

 2. Літак без вікон.

  Ну добре, не зовсім без вікон, а з панорамними. Авіаконструктори вже представили розробку літака, що має кабіну з прозорими стінами. Каюта Кіото, розроблена для літаків Lineage 1000E, має великі панорамні вікна, що йдуть уздовж більшості бічних стін кабіни.

 3. Швидкість.

  Boom Supersonic, стартап, в якому інкубатор Y Combinator із Силіконової долини і Japan Airlines серед своїх інвесторів розробляє комерційний літак, який, як очікується, буде літати зі швидкістю Mach 2.2 з більш низькими витратами, ніж Concorde.

  Spaceliner, проект під керівництвом DLR, німецького інституту аерокосмічних досліджень, буде подорожувати на краю простору, щоб літати в 25 разів швидше, ніж швидкість звуку. Таким чином, ви зможете потрапити, скажімо, з Лондона до Австралії, приблизно через 90 хвилин.

  «Дуже часто в аерокосмічній сфері проблема не технологічна, а фінансова», – каже Рольф Хенке, член правління ради з аеронавтики в DLR, Німецький аерокосмічний науково-дослідний інститут.

  «Змішані крила вже обговорювалися в 1920-х роках і з гіперзвуковим польотом з 1930-х років, але всім потрібен хтось, хто хоче ризикнути і вкладати величезні гроші».