050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Стюардеси. Кілька фактів про цю цікаву професію

Робота бортпровідників сповнена сюрпризів. Ми часто милуємося цими людьми у формі, дивуємося їх витримці. Багато людей мріяли б працювати бортпровідниками. Але чи впоралися б ви з такою роботою?

Сьогодні ми розкажемо вам кілька фактів про стюардес, про які ви, можливо, раніше не здогадувалися.

Полетіли!

стюардеса

Фото The Greek Observer

Стюардеса може вижити в ситуаціях, подібних як телесеріалі «LOST»

Навчання виживати є одним з багатьох навичок в роботі кабіни екіпажу. Стюардеси знають, як облаштувати місце для ночівлі, знайти їжу, роздобути питну воду і надати допомогу в Арктиці, джунглях, тропічних лісах і пустелях, що означає, що пасажири дійсно в безпеці.

Стюардеса дорівнює охоронцеві

Крім навчання в сфері надання першої допомоги, пожежної безпеки і навіть доставки немовлят, стюардес вчать самообороні.

Бортпровідники проти торгівлі людьми

Екіпаж може стати першою лінією захисту від торгівлі людьми. Після того, як стюардеса Сандра Фіоріні, зіткнулася під час роботи з подібною ситуацією, бортпровідників почали навчати розпізнавати торговців людьми на борту.

«Це було 40 років тому, але я досить не можу цього забути, – говорить стюардеса Сандра Фіоріні. – З нами в літаку був хлопець з новонародженою дитиною, в неї навіть пуповина була не відрізана. З собою він мав одну пляшечку молока та два підгузки, а це був переліт через океан. Коли ми його запитали, він сказав, що це його дитина, яку він везе показати свої матері. Мовляв, його дівчина, мати дитини, мусила йти на роботу і не змогла бути з ними. Ми попередили поліцію, але тоді ж ще ніхто нічого не знав. Поліція сказала, що це особисті справи, і не стала втручатися».

Кілька років після цього випадку все змінилося.

Занадто висока або занадто мала, щоб літати

У 1960-х роках існували суворі вимоги до бортпровідників. Вони повинні були мати ріст, як мінімум 155 сантиметрів у висоту, важити не більше 60 кілограмів і піти у відставку до 32 років. Вони не могли бути одруженими або мати дітей. На щастя, організація Stewardesses для прав жінок змусила авіакомпанії змінити вимоги. До 1990-х років більшість обмежень було припинено.

Сьогодні правила стосуються виключно безпеки! Бортпровідники, які не можуть ввійти у вікно аварійного виходу через ріст, не можуть літати. Крім того, члени кабіни екіпажу повинні бути досить високими, щоб захопити обладнання з верхніх бункерів. Середній вік членів кабіни екіпажу сьогодні складає 44 роки.

«Ні» для алкоголю перед польотом

Винятків із зазначеного правила немає. Всі екіпажі можуть бути піддані тестуванню на алкоголь або наркотики перед польотом.

Що відбувається з нетверезим членом екіпажу? Це залежить від авіакомпанії. Алкоголь і / або наркотики під час роботи призводять до звільнення, без питань або коливань. Таке серйозне порушення безпеки неприйнятне.

Стюардеси та ігри

Якщо рейс закінчився, це не означає, що забава повинна припинитися! Сказати 300 разів «До побачення» для стюардес дуже нудно, тому вони придумують трохи задоволення. Наприклад, якщо двоє бортпровідників стоїть біля виходу, один з них каже «До побачення!» пасажирам з окулярами, а інший прощається з рештою. Це може здатися дурним, але це спосіб трохи розважитися на роботі.