050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Топ-10 найцікавіших фактів з цифрами про авіацію, про які ви і не здогадувалися

Більшість із нас марить небом, польотами. Є люди, які без хмар жити не можуть. Любов до польотів, авіації – це приємна хвороба, класне хобі і чудова робота. Та навіть, якщо ви знаєте всі види літальної техніки, посеред ночі з заплющеними очима можете назвати всі частини літака, це зовсім не означає, що про авіацію ви знаєте все.

Пропонуємо вам кілька цікавих фактів з цифрами, про які ви навряд чи знали. Ну, про 5 з них точно не знали)

Топ-10 найцікавіших фактів з цифрами про авіацію:

  1. 5% людей на планеті літали. Лише 5% людей, зі всього населення на Землі хоча б раз бачили хмари з висоти пташиного польоту. З кожними роком кількість людей, які хоча б раз в житті здійснили політ, суттєво збільшилася, проте ця цифра досі вражаюче мала. А все через безліч бідних країн у світі.
  2. 10 тонн ікри в рік. Саме таку кількість відомого делікатесу замовляє лише одна авіакомпанія для своїх особливих пасажирів. Lufthansa – величезна німецька авіакомпанія, яка стала найбільшим покупцем ікри в цілому світі.
  3. 61 тисяча пасажирів. Приблизно саме така кількість людей знаходиться в небі над Сполученими Штатами Америки одночасно. Таку кількість пасажирів за одну добу налічують всі авіакомпанії Штатів. Дані за останні 2016-2017 роки.
  4. 700 мільйонів доларів в рік. Таку суму щорічно витрачає сінгапурська авіакомпанія, щоб прогодувати своїх пасажирів. А щоб подати їм п’янкий напій – вино, ця ж авіакомпанія тратить аж 17 мільйонів в рік.
  5. 40 тисяч доларів економії. American Airlines зекономила таку суму забравши всього одну оливку з порції грецького салату. Таку страву подають у першому класі пасажирам. Коли менеджери авіакомпанії «ламали» голову, як скоротити бюджет на харчування, при тому не відмовляючись від жодної страви, додумалися скоротити кількість інгредієнтів. Замість 5 оливок в порцію салату почали класти 4. І чудо – за рік змогли зекономити 40 тисяч «зелених».
  6. 6 мільйонів деталей. Зі стількох різноманітних запчастин та дрібниць складається боїнг 747. Більше того, за всіма деталями ведеться спостереження цілої групи майстрів та техніків. Поки не перевірять справність всього літака, він в небо не здіймається. Отже, можете уявити собі скільки часу займає такий огляд, коли літальний апарат складається з мільйонів запчастин.
  7. 5 різних страв. Щонайменше 5 видів різної їжі подають пілотам в небі. Однакових страв вони ніколи не їдять. Чому? А все просто пояснити: пілоти та їх помічники їдять кардинально різні страви, аби уникнути можливого отруєння. Якщо раптово комусь з команди стане погано через несвіжу рибу, наприклад, то є шанс, що його замінить людина, яка ласувала смаженим м’ясом.