050 380-47-36 Київ  
067 625-97-37 Львів

Топ-10 найвідоміших бортпровідників за всю історію авіації

Бути стюардесою – непросте завдання. Часом, люди думають, що для цієї професії достатньо гарно усміхатися та мати хорошу форму.

Але насправді, щоб стати бортпровідником, потрібно пройти роки навчання. Саме стюардеса, найперше несе відповідальність за кожного пасажира на борту, якщо станеться надзвичайна ситуація. Люди цієї професії часто проявляли хоробрість, силу і унікальність.

Топ-10 самых известных бортпроводников за всю историю авиации

А ми познайомимо вас з 10-кою кращих членів екіпажу, які назавжди залишаться в історії, як гордість авіації.

 1. Генріх Кубіш

  Генрих Кубиш

  Він був першим бортпровідником в світі. Правда, тоді стюарди називалися кур’єрами. Генріх почав кар’єру бортпровідника у 1912 році. Він працював на дирижаблі LZ 10 Schwaben. Саме Кубіш був на борту сумнозвісного «Гінденбурга» під час катастрофи. Коли «Гінденбург» вибухнув, Кубіш допоміг пасажирам стрибнути в безпечне місце, перш ніж вистрибнути з нього сам.

 2. Еллен Черч

  Эллен Черч

  Еллен Черч була першою жінкою-стюардесою, яка почала свою кар’єру в 1930-х роках. Фактично – вона теж була пілотом. На жаль, в той час авіакомпанії не цікавилися наймом жінок. Потрапити жінці на борт літака, в якості працівниці, було неможливо. Еллен обурювала така ситуація. Вона була медсестрою, і змогла переконати авіакомпанії в тому, що саме жінки-медсестри можуть найкраще справлятися із завданнями, які раніше виконували пілоти: перевозити багаж, роздавати обіди і допомагати пасажирам. Хто ще, якщо не медсестра, змусить вас відчути себе найбезпечніше під час польоту? Ця ідея спрацювала і завдяки Еллен авіакомпанії почали наймати жінок для роботи в якості повітряних хостесс.

 3. Едіт Лаутербах

  Эдит Лаутербах

  Едіт Лаутербах працювала в 1944 році на борту літака, як господиня і була першою з багатьох, хто почав боротьбу за права жінок в авіаційному світі. Разом з трьома іншими жінками вона заснувала Асоціацію стюардес Air Line – предка нинішньої Асоціації CWA, основної профспілки авіаційної промисловості для працівників, які працюють в польоті. Завдяки Лаутербах і її колегам правила сексистської роботи перестали існувати, і плата бортпровідникам подвоювалася протягом багатьох років.

 4. Рут Керол Тейлор

  Рут Кэрол Тейлор

  Рут Керол Тейлор була першою афро-американською стюардесою в Сполучених Штатах, яка почала свою кар’єру в 1957 році. Прагнучи порушити колірний бар’єр, вона подала заявку на роботу бортпровідником Trans World Airline. Заявка була відкинута, але це не дозволило їй здатися. Незабаром жінка отримала роботу в Mohawk Airlines. Тейлор – відома стюардеса, і більшу частину своєї кар’єри вона присвятила боротьбі за права жінок.

 5. Момі Гюль Дуррані

  Моми Гюль Дуррани

  Момі Гюль Дуррані була одним з членів екіпажу пакистанських міжнародних авіаліній в 1950-х і 1960-х роках. У неї були риси обличчя, які підходять для камери, і з цієї причини PIA показала Дуррані в багатьох своїх рекламних оголошеннях. Найвідоміша приказка про неї була «коли вона посміхалася, вона змушувала інших посміхатися». Незабаром вона завоювала популярність, як добра і красива стюардеса. На жаль, вона чергувала на борту літака PIA Boeing 720B, який розбився біля аеропорту Каїра. Дуррані померла разом з 114 людьми на борту.

 6. Нерха Бханот

  Нерха Бханот

  Нерха Бханот була старшим бортпровідником в авіакомпанії Pan Am Airlines. 5 вересня 1986 року Бханот загинула у віці 23 років, в результаті викрадення літака. Але вона стала героєм. Будучи старшим бортпровідником, вона взяла на себе відповідальність за пасажирів, захищаючи їх від терористів, які захопили літак. Бханот відкрила двері і допомогла пасажирам втекти. Терористи відкрили вогонь, Нерха загинула, захищаючи трьох дітей від куль.

 7. Ульріке Пацельт

  Ульрике Пацельт

  Ульріке Пацельт або Улі Деріксон (після шлюбу) була німецько-американською стюардесою, яка відома своєю хоробрістю, що захистила 152 пасажирів і членів екіпажу під час викрадення рейсу 847 TWA, який стався в 1985 році. Завдяки її спокійній поведінці і знанню мов, вона змогла поговорити і домовитися з ліванськими терористами. Після тривалих переговорів і політичних кроків викрадачі випустили пасажирів. Правда, це сталося аж  через п’ятнадцять днів. Але кожен пасажир цього літака був вдячний жінці за її сміливість.

 8. Барбара Джейн Харрісон

  Барбара Джейн Харрисон

  У 1968 році Барбара Джейн Харрісон пожертвувала своїм життям, щоб врятувати пасажирів Boeing 707-465. Літак злетів, але через 20 секунд один з його реактивних двигунів вибухнув. Через три хвилини літак приземлився, і екіпаж кабіни почав процедуру евакуації. Барбара замість того, щоб заховатися в безпечному місці, повернулася у вогонь, щоб врятувати людину з обмеженими можливостями. На жаль, вона там і загинула, але за її хоробрість королева Єлизавета II нагородила жінку Георгіївським хрестом, найвищою нагородою Великобританії за громадянську хоробрість.

 9. Весна Вулович

  Весна Вулович

  Весна Вулович була єдиною, хто вижив з літака DC-9 югославських авіакомпаній. В Югославії тоді тривала війна і фашистська група заклала бомбу в літаку. Літак був розірваний на частини і врізався в гору. В той день всі 28 пасажирів загинули, але дивом, Вулович вижила. Вона вважається однією з найщасливіших стюардес у світі. Незважаючи на жахливу катастрофу, жінка відновила своє здоров’я і продовжила працювати в авіакомпаніях, пишаючись тим, що в той злощасний день була частиною екіпажу.

 10. Йоханна Сігурдардоттір

  Йоханна Сигурдардоттир

  Джоанна Сігурдардоттір – відома, як колишній політик і прем’єр-міністр Ісландії. Але до цього вона почала свою кар’єру в якості стюардеси головної авіакомпанії Ісландії Лофтлейдір. Вона не тільки перша жінка-прем’єр-міністр у світі, а й перший чільний голова уряду.